Vai tirgos klusums pirms vētras?

Treideri.lv | 25. oktobris 2016 08:25
Vai tirgos klusums pirms vētras?

Amerikāņu valūta uzcītīgi turpina kāpumu, Starpkontinentālās biržu korporācijas (ICE) aprēķinātais dolāra indekss pirmdien pakāpies līdz 98.77 – tā ir augstākā atzīme pēdējos astoņos mēnešos. Taču dolāra panākumi nebūt ne visos valūtu pāros ir tik acīmredzami.

Eiro un mārciņā jau vairākas dienas nespēj izkļūt no šauriem diapazoniem, savukārt Austrālijas un Jaunzēlandes dolāri uz akciju tirgus pozitīvās dinamikas fona cenšas augt kopā ar citām riska valūtām. Lielāko triecienu uz sevi paņēma Kanādas dolārs un Japānas jēna – galvenie pretrunīgo monetāro politiku upuri. Tas šobrīd ir noteicošais spēks valūtu tirgos, nosakot vispārējo noskaņojumu un valūtu dinamikas raksturu. Vairums analītiķu, treideru un apskatnieku, veidojot savu attieksmi pret to vai citu valūtu, orientējas uz lielāko centrālo banku rīcību.

Kanādas dolārs – politiskās retorikas upuris

Kanādas dolārs kļuvis par Kanādas Bankas vadītāja Stīvena Poloza upuri, kurš pēdējā laikā izmisīgi maldās izteikumos. Burtiski pirms nedēļas viņš paziņoja, ka centrālās bankas valde aktīvi apspriež stimulu paplašināšanas iespējas, tādējādi izprovocējot nacionālās valūtas kritumu. Savukārt vakar, atsaucoties uz pieaugošo nenoteiktību, Polozs paziņoja, ka tuvākajos 18 mēnešos labāk neko nesākt – USD/CAD nekavējoties sabruka par vairāk kā 110 punktiem, investori steidza pārskatīt savas prognozes attiecībā uz Kanādas monetāro politiku, taču te Polozs deva vēl vienu triecienu, publicējot skaidrojumu, kurā teikts, ka 18 mēnešu termiņš attiecināts nevis uz visu monetāro politiku kopumā, bet gan uz ražošanas krituma problēmu. Rezultātā Kanādas dolārs pagriezās atpakaļ un nu tirgojas ap 1.3340, stabili ieņemot kāpuma līdera vietu.

Patiesībā Kanādas valūta pēdējā laikā ir ļoti ievainojama. Ir jūtams zināms nervozs uzbudinājums, saistīts ar gaidāmajām ASV prezidenta vēlēšanām un OPEC sanāksmi, kurā tiks izlemta naftas cenu nākotne. Pagaidām apstākļi kanādietim nav tie veiksmīgākie, taču viss var mainīties jebkurā brīdī. Uzmanieties no paaugstinātas volatilitātes!

Dolārs/jēna: izrāviens vai atkal apmāns?

USD/JPY pāris vakar noslēdza dienu virs nozīmīgās 104.00 atzīmes un šodien Āzijas sesijā turpināja pārliecinošu kāpumu virzienā uz 13. oktobra maksimumu 104.63 līmenī bez jebkādiem acīmredzamiem fundamentāliem faktoriem, drīzāk pēc inerces, uz tās pašas monetāro politiku diverģences tēmas fona.

Atgādinām, ka septembrī Japānas Banka mainīja savu pieeju ekonomikas stimulēšanai. Sākotnēji tās centieni netika pienācīgi novērtēti, taču tagad treideri un analītiķi pakāpeniski pārskata savu pozīciju. Inovatīvā pieeja ienesīguma līknes pārvaldīšanai var izrādīties diezgan efektīva, nav izslēgts, ka tuvākajā nākotnē to izmantos arī citas centrālās bankas, kurām nepieciešami papildus stimuli.

Uzmanieties no pagriezieniem

Dolārs aug arī pārī ar eiro, taču šeit tā panākumi nav tik acīmredzami. Pēdējās divās nedēļās zaudējot aptuveni 200 punktus, vienotā valūta sastingusi netālu no pēdējo septiņu mēnešu minimālajiem līmeņiem ap 1.0859 un praktiski nekust no vietas. Jāpiebilst, ka vakar Eiropa publicēja nesliktus provizoriskos oktobra uzņēmēju aktivitātes rādītājus pārstrādes rūpniecības sektorā, atkal veicinot runas par stimulu programmas termiņa nepagarināšanu Eiropā.

Pēdējā sanāksmē Dragi neko nesolīja, taču arī neatņēma investoriem cerības, atstājot tos nepacietībā gaidot decembri. Pozitīvā statistika palīdzēja ierobežot eiro krītošo dinamiku tuvojoties nozīmīgajam atbalsta apgabalam. No tehniskā viedokļa, pievērsiet uzmanību sveču modelim, ko mēdz dēvēt par “pinceti”, ko izveidojuši divi sekojoši minimumi ap 1.0859. Tas ir potenciāla tendences pagrieziena signāls, taču tā apstiprināšanai nepieciešams noslēgt dienu zaļajā zonā.

Mārciņa sastingusi bailēs

Aktivitāte mārciņas/dolāra pārī pēdējās dienās līdzinās nullei, taču vai tik šis klusums nebeigsies ar vētru? Šodien Anglijas Banka Lordu palātā atskaitīsies par Brexit ekonomiskajām sekām. Nepalaidiet garām šo notikumu, jo komentāri var izprovocēt jaunu mārciņas volatilitātes vilni. Bez tam, šonedēļ britu valūtai būs vēl ne mazums iemeslu nemieram: Lielbritānijā sākusies pagājušā ceturkšņa peļņas un zaudējumu atskaišu publikāciju sezona, kas palīdzēs saprast, cik lielā mērā lēmums izstāties no ES ietekmējis britu uzņēmējdarbību.

Runa nav tikai par finanšu sektoru, daudzas lielās kompānijas, kā Ford, Jaguar un Siemens, jau paziņojušas, ka slēgs vai būtiski samazinās savas ražotnes, ja Lielbritānija zaudēs piekļuvi vienotajam tirgum. Tāpat šonedēļ Augstākā tiesa var pasludināt spriedumu, vai parlamentam ir jāapstiprina izstāšanās procedūra, pirms valdība ķeras pie Lisabonas līguma 50. panta. Nu un neaizmirstiet par 3. ceturkšņa IKP – atskaite iznāk ceturtdien un arī tā var kļūt par mārciņas kustības katalizatoru, jo īpaši, ja dati izrādīsies vājāki par prognozēm.

Naftas ražotājiem katram savs krekls tuvāks

Nu un visbeidzot par ikdienišķo. Naftas cenas turpina kristies: Brent šorīt krities par 0.3% līdz 51.29 dolāriem par barelu, savukārt WTI – par 0.2% līdz 50.41. Pie visa vainīga Irāka, kas nevēlas piedalīties ieguves samazināšanā kopā ar citām OPEC valstīm. Arī Krievija spēlē spēlītes, nesniedzot konkrētu atbildi uz jautājumu – vai tā pievienosies līgumam, vai paliks malā. Krievija nostāju varētu raksturot ar vārdiem – Jūs vispirms pastāstiet, ko grasāties darīt, un tad mēs izdomāsim, vai mums ir vērts tajā piedalīties. Krievijas lielākā naftas ieguves kompānija Rosneft jau paziņojusi, ka nealkst samazināt ieguvi un spers šo soli tikai pēc valdības pavēles.

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv