Vai tiešām kriptovalūtas pievarējusi zaļā tēja?

Treideri.lv | 22. decembris 2017 17:21
Vai tiešām kriptovalūtas pievarējusi zaļā tēja?

Kriptovalūtu entuziastu sabiedrības noskaņojums no ļoti pozitīva strauji mainījies uz visai negatīvu. Pie vainas ziņa, ka amerikāņu ledus tējas ražotāja Long Island Iced Tea akciju cena uzlēkusi par 500% pateicoties tam, ka tas savu nosaukumu nomainījis uz Long Blockchain Corp., kaut gan kompānijas saistība ar kriptovalūtām ir, maigi sakot, apšaubāma.

Agrāk decembrī, kad bitcoin tirgojās netālu no vēsturiskiem maksimumiem, savukārt tirgus atradās eiforijas stāvoklī, šīs valūtas apspriešana tiešsaistē bija pilna optimisma. Taču šodien kriptovalūtu sabiedrības locekļu komentāru vispārējā tonalitāte jūtami mainījusies, un par vadošo kļuvis drūmais noskaņojums, kaut gan daži apoloģisti aicināja turēties un gaidīt jaunu atlēcienu.

Interneta vietnēs sastopami komentāri, kur tiek paustas cerības, ka bitcoin pēc šī murga spēs atgūties. Citi norāda, ka šobrīd situācija ir ļoti sarežģīta un cenšas saprast, cik vēl ir gatavi zaudēt šajā kritumā. Daļa joprojām turpina pirkt.

Vēl pavisam nesen šī tirgus segmenta dalībnieki aktīvi apsprieda bitcoin nākotnes līgumu tirdzniecības uzsākšanu divās vadošajās Čikāgas biržās, pie tam daži pauda cerību, ka institucionālo investoru pieplūdums nostabilizēs šo valūtu, samazinot bezprecedenta svārstības, kas sen jau kļuvušas par kriptovalūtas vizītkarti. Taču šīm cerībām nebija lemts piepildīties.

Taču neskatoties uz to, daudzi entuziasti joprojām tic, ka bitcoin atkal atspersies no pamata un atsāks kāpumu:

Kāds interneta lietotājs norāda, ka viņaprāt “pēdējo cenu kritumu izprovocēja atbrīvošanās no pozīcijām, jo bitcoin sasniedza jaunus vēsturiskos maksimumus. Ņemot vērā milzīgo bitcoin daudzumu, kas joprojām ir tirgū, cenas vēl kādu laiku turpinās kritumu; taču faktiski mēs redzam, ka bitcoin joprojām tirgojas par 64% augstāk par pagājušā mēneša līmeņiem un par 1400% augstāk par pagājušā gada līmeņiem. Kāds varbūt labprātāk koncentrējas uz īstermiņa kāpumu, taču valūta ilgtermiņā saglabā peļņas potenciālu tiem, kas riskēs un turpinās bitcoin turēt”. Šī komentāra autors turpina ticēt, ka valūta, ne tikai atgūsies līdz iepriekš sasniegtajiem maksimumiem, bet tos drīz vien arī pārsniegs.

Ir arī mazāk optimistiskas prognozes:

Kāds uzskata, ka pamats tiks sasniegts ap 10000-12000, no kurienes cena atgūsies līdz aptuveni 15000, pēc kā uz kādu laiku iestrēgs šajā diapazonā. Taču, kas notiks pēc tam, jau ir daudz interesantāks jautājums. Bitcoin tirgus ir neregulēts un ar zemu likviditāti, kā arī viegli padodas manipulācijām. Taču investorus šobrīd uztrauc pavisam citas tēmas, konkrētāk – kas var notikt viena mēneša vai pat vienas nedēļas laikā.

Vēl kāds anonīms kriptovalūtu sabiedrības pārstāvis uzskata, ka šis tirgus ir salīdzinoši volatīls, tā kā šī brīža kritumu nevar uzskatīt par pilnīgi negaidītu. Tajā pat laikā viņš norāda uz tirgus struktūras problēmu elementiem, kurus min arī finanšu industrijas eksperti – pieaugot bitcoin popularitātei, BTC tīkls vairs nespēj funkcionēt ar pienācīgu ātrumu un pieņemamām cenām. Tīkls tiek pārslogots ar transakcijām, savukārt komisijas pieaug.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv