Vai tiešām gaidāms tirdzniecības karš arī starp ASV un Japānu?

Treideri.lv | 7. septembris 2018 14:49
Vai tiešām gaidāms tirdzniecības karš arī starp ASV un Japānu?

ASV prezidents Donalds Tramps The Wall Street Journal apskatniekam paziņojis, ka viņa tirdzniecības kara nākamais mērķis būs Japāna.

Džeims Frīmens no WSJ ceturtdien publicēja ziņu par tālruņa zvanu no prezidenta, kura laikā Tramps aprakstījis savas labās attiecības ar Japānas vadību, taču pēc tam piebildis:

Tas viss, protams, beigsies, tiklīdz es viņiem pateikšu, cik viņiem jāmaksā.”

Frīmens precizēja, ka telefonsaruna notikusi pēc viņa uzstāšanās televīzijas kanālā Fox News, slavējot prezidentu par viņa nodokļu un uzraudzības reformas rezultātiem.

Pēc Frīmena teiktā, telefona saruna liecina, ka Tramps “joprojām ir ļoti koncentrējies uz tirdzniecības deficīta novēršanu ar ASV tirdzniecības partneriem”.

ASV jau risina tirdzniecības strīdus ar Eiropas Savienību, Kanādu un Meksiku, kā arī iesaistījušās tirdzniecības konfliktā ar Ķīnu. Amerikāņu ieviestie nodokļi izraisījuši atbildes tarifus, tādējādi apdraudot pasaules tirdzniecības kārtību.

Prezidents saprot problēmu, un pat, ja pārrunas ar Ziemeļamerikas un Eiropas draugiem noslēgsies, nenoteiktība tirdzniecībā var saglabāties. Šķiet, ka viņu joprojām uztrauc ASV tirdzniecības nosacījumi ar Japānu”.

Neskatoties uz Vašingtonas protekcionismu, ASV tirdzniecības deficīts jūlijā pieaudzis līdz piecu mēnešu maksimumam.

Pēc ASV Tirdzniecības ministrijas datiem, tirdzniecības bilances deficīts pieaudzis par 9.5% un sasniedzis 50.1 miljardu ASV dolāru. Rādītāja pieaugums fiksēts otro mēnesi pēc kārtas. Ja deficīts turpinās pieaugt arī augustā un septembrī, tirdzniecība var negatīvi ietekmēt ASV IKP pieauguma rādītāju.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv