Vai tiešām eiro ir neapturams?

Treideri.lv | 15. novembris 2017 17:32
Vai tiešām eiro ir neapturams?

Trešdien dolārs tirgojas zem spiediena, reaģējot uz vienotās valūtas kāpuma impulsu, kura sajūsminās par ekonomiskā klimata uzlabošanos Eirozonā.

Eiropas sesijā dolāra indekss kritās par 0.25% – līdz 93.6. Pārī ar jēnu ASV dolārs krities par 0.56%, sasniedzot 20. oktobra 112.64. Mārciņa kādu brīdi centās iekarot 1.32 atzīmi, no kurienes nokritās līdz 1.3130, savukārt eiro sasniedza jaunus maksimumus ap 1.1850, tādējādi uzrādot 0.4% kāpumu dienas ietvaros.

Valūtu treideri ar nepacietību gaidīja oficiālos ASV inflācijas datus, kur bāzes CPI, atbilstoši prognozēm, sasniedza vien 1.7% gada izteiksmē, kas ir daudz zemāk par pagājušā gada oktobra 2.1%, tāpat pietrūkst arī līdz FRS mērķa līmenim. Šie rādītāji kļuva par izšķirošo testu pirms decembra FRS sanāksmes, kurā, kā prognozēts, tiks paaugstināta likme. Bez tam, šobrīd valstī vērojams periods, kad ekonomikā parādās arvien vairāk strukturāli zemas inflācijas problēmas, norāda ING stratēģi. Tikmēr BNP Paribas pieturas pie optimistiskāka viedokļa. Pēc viņu domām, tirgus pilnībā iecenojis decembra likmes paaugstinājumu, un inflācijas rādītāji būtiskas korekcijas šajās prognozēs neieviesīs.

No otras puses, eiro pārī ar dolāru diezgan aktīvi aug, kopš pagājušās nedēļas beigām pakāpjoties nu jau par 1.7%. Vakar publicētie spēcīgie Vācijas dati pastiprināja tirgus optimismu attiecībā uz Eirozonas ekonomikas atveseļošanos. MUFG norāda, ka nebūs pārspīlēts teikt, ka šī brīža ekonomikas dinamika atrodas tuvu maksimālajiem līmeņiem kopš eiro ieviešanas 1999. gadā. Apjomīgais kapitāla pieplūdums liecina par pilnvērtīgu reģiona ekonomikas atveseļošanās procesu, kas, pēc ekspertu domām, turpināsies, ņemot vērā izaugsmes apjomus, kādi eiro eksistences laikā reti kad novēroti.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv