Vai pēc 15. marta ASV sagaida nopietnas problēmas?

Treideri.lv | 28. februāris 2017 09:04
Vai pēc 15. marta ASV sagaida nopietnas problēmas?

Bijušais ASV politiķis prezidenta Ronalda Reigana laikā un uzņēmējs, grāmatas “Trumped” autors, Deivids Stokmans (attēlā), kurš paredzēja Trampa uzvaru 2016. gadā uzskata, ka Trampam nav ne mazāko izredžu stimulēt arī turpmāku akciju tirgus kāpumu, to nodēvējot par lielāko muļķu ralliju visā vēsturē.

Šis kāpums balstās uz tīru opiju, jo neviena analīze neliecina par lielu nodokļu samazinājumu iespējām. Donalds Tramps ir nokļuvis lamatās. Parāds uz šo dienu ir 20 triljoni ASV dolāru, kas ir ap 106% no IKP. Tramps mantojis budžeta politiku, atbilstoši kurai, ja viss saglabāsies, kā ir, nākošajos desmit gados parāds pieaugs vēl par 10 triljoniem dolāru.

Neskatoties uz to, prezidents vēlas, nevis samazināt, bet gan palielināt izdevumus armijas vajadzībām. Viņš vēlas strauji samazināt nodokļus korporācijās un iedzīvotājiem. Viņš vēlas tērēt milzu summas robežas apsargāšanai un kārtības nodrošināšanai. Viņš plāno vairāk palīdzēt veterāniem. Viņš vēlas realizēt milzīgu triljonus vērtu infrastruktūras programmu. Salieciet to visu kopā un jūs sapratīsiet – tas ir neprāts. Taču par to pagaidām pat nav runa, jo mūs sagaida cīņa par nākošajiem 10 triljoniem dolāru, kamēr grāmatvedības papīros jau redzam skaitli 20 triljoni ASV dolāru, norāda Stokmans,

Bijušais politiķis pārmet, ka cilvēki aizmirsuši par 2017. 15. martu. Šajā dienā beidzas parādu griestu brīvdienas, par kurām 2015. gada oktobrī vienojās Obama un Beiners. Parādu griesti tiks iesaldēti uz 20 triljonu dolāru atzīmes. No tā brīža tas kļūs par likumu. Notiks strauja atdzišana. Valsts kasei rezervē būs $200 miljardi. Mēs to iztērēsim ar ātrumu $75 miljardi mēnesī. Līdz vasarai šī nauda izbeigsies. Un pēc tam mūs gaida visu parādu griestu krīžu māte. Viss apstāsies.

Stokmans uzskata, ka mēs ieraudzīsim valdības darba apstāšanos. Nenotiks nekāda “Obamacare” atcelšana vai aizstāšana. Nenotiks nekāda nodokļu samazināšana, vai infrastruktūras stimulēšana. Būs viens milzīgs slaktiņš par parādu griestiem, kas būs jāpaaugstina, taču neviens nevēlēsies par to balsot. Tāpat Stokmans, tuvojoties šai budžeta katastrofai, prognozē ļoti nozīmīgu zelta un sudraba cenu kāpumu.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv