Vai OPEC un Krievijai vienošanos nāksies apturēt?

Treideri.lv | 13. marts 2018 08:51
Vai OPEC un Krievijai vienošanos nāksies apturēt?

Naftas cenas pārgājušas straujā kritumā. Brent zaudē 2%, WTI – gandrīz 2.5%. Par formālu iemeslu kalpoja paziņojumi par to, ka ASV slānekļa kompānijas nespēj vienoties par sadarbību ar OPEC.

Kārtējais divu pušu pārrunu raunds notika naftas-gāzes konferencē CERAWeek, taču bez rezultātiem, tā raksta The Wall Street Journal atsaucoties uz Irānas naftas ministru Bidžanu Namdaru Zangane.

Sākotnēji tika plānots apspriest iespējamo ieguves līmeņa regulēšanas mehānismu, taču Savienotajās Valstīs to izdarīt praktiski nav iespējams, jo slānekļa kompānijas pārsvarā ir mazie uzņēmumi, pie tam, to skaits ir vairāki simti vai pat tūkstoši. Bez tam, slānekļa kompānijas var strauji palielināt un samazināt ražošanu.

Spriežot pēc visa, OPEC nav jēgas censties noturēt “melnā zelta” cenas augstā līmenī, jo tas tikai stimulē ieguves palielināšanu ASV. Savienotās Valstis jau iegūs vairāk, nekā Saūda Arābija – 10.37 miljonus barelu dienā.

Pēc Zangane teiktā, Irāna uzstās uz to, lai jau OPEC jūnija sanāksmē saskaņotu pakāpenisku izstāšanos no līguma, kura ietvaros karteļa valstis un Krievija brīvprātīgi atteicās no 1.8 miljonu barelu ieguves dienā.

Kopumā viss ir loģiski: kamēr OPEC un Krievija samazina ieguvi, tirgus daļu atkaro amerikāņu slānekļa kompānijas. Jo ilgāk OPEC un tajā neietilpstošās valstis pildīs vienošanos, jo lielāku tirgus daļu tās zaudēs.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv