Vai naftas cenas turpinās kāpt?

Treideri.lv | 4. oktobris 2018 11:17
Vai naftas cenas turpinās kāpt?

Kā liecina ASV Enerģētikas ministrijas Enerģētikas informācijas pārvaldes atskaite, ASV naftas komerciālie krājumi (neskaitot stratēģiskās rezerves) pagājušajā nedēļā pieauguši par 8 miljoniem barelu, jeb 2% – līdz 4.4 miljoniem barelu. Reuters aptaujātie analītiķi analītiķi prognozēja rezervju pieaugumu vien par 1.985 miljoniem barelu, jeb 0.5% līdz 397.985 miljoniem barelu.

Tirgus reakcija uz šiem rādītājiem sākotnēji izpaudās naftas kotāciju kritumā, taču šobrīd naftas cenas ne tikai atguvušas zaudēto, bet gan pārsniegušas pirms atskaites sasniegtos līmeņus. Un lūk kāpēc…

Naftas ieguve ASV spītīgi nepieaug jau vairāk kā mēnesi. Atskaites nedēļā ieguve saglabājusies 11.1 miljona barelu diennaktī līmenī. Benzīna rezerves samazinājušās par 0.5 miljoniem barelu, jeb par 0.2% – līdz 235.2 miljoniem barelu. Tika prognozēts rādītāja pieaugums par 1.3 miljoniem barelu. Destilātu rezerves kritušās par 1.8 miljoniem barelu, jeb par 1.3%, sasniedzot 136.1 miljonu barelu. Šeit samazinājums tika prognozēts par 1.3 miljoniem barelu.

Valsts stratēģiskās rezerves pagājušajā nedēļā nav mainījušās, saglabājoties 660 miljonu barelu līmenī. Kopējās degvielas piegādes ASV patēriņa tirgū pagājušajā nedēļā sasniedza 20.174 miljonus barelu diennaktī, salīdzinot ar 19.999 miljoniem barelu diennaktī nedēļu iepriekš. ASV naftas imports pieaudzis par 163 tūkstošiem barelu dienā līdz 7.965 miljoniem barelu.

Taču ir svarīgāki jaunumi, kas šobrīd naftas cenām neļauj krist. Tā ir gan ASV, gan Saūda Arābijas nespēja aizstāt no tirgus aizejošo Irānas naftu, kā arī jau agrāk tirgu pametušo Venecuēlas naftu. Un tirgus to saprot. Ieguve pieaug tikai Krievijā, taču ar to tirgum nepietiek. Pircēji ir tā pieķērušies iespējai piespiest pārdevējus kapitulēt, ka diez vai to tik vienkārši palaidīs vaļā.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv