Vai Meja un Korbins spēs kliedēt Brexit neskaidrību?

Treideri.lv | 4. aprīlis 2019 15:02
Vai Meja un Korbins spēs kliedēt Brexit neskaidrību?

Investori un sterliņu mārciņa attiecībā uz Mejas un Korbina spējām kliedēt Brexit “miglu” noskaņoti skeptiski.

Mārciņas atgūšanās reaģējot uz paziņojumu par to, ka Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja lūdz sava oponenta Džeremija Korbina palīdzību, lai izkļūtu no Brexit strupceļa, pagaidām nav spējusi pārliecināt fondu pārvaldniekus par iespējamu vērā ņemamu progresu.

Aberdeen Standard Investments izvairās no britu valūtas, jo nenoteiktība un volatilitāte joprojām saglabājas augstā līmenī, tikmēr Investec Asset Management atteikušies no savas sterliņu mārciņas garās pozīcijas pagājušajā nedēļā. Pēc Janusa Hendersona teiktā, lai atkal sāktu pirkt mārciņu, investoriem nepieciešams saskatīt galīgo lēmumu par to, ka darījums būs un Brexit tiks pagarināts.

“Iespējams, jūs sagaida jaunas vilšanās attiecībā uz mārciņu, ja viss atkal sāks brukt”, – norāda Aberdeen galvenais investīciju menedžeris Luks Hikmors. “Mēs esam nopietni pārliecināti par to, ka Brexit bez darījuma ir izslēgts, taču tas nenozīmē, ka mums vai parlamentam ir skaidrs priekšstats par to, kāds tieši būs Brexit”.

Lielbritānijas valūta pēc marta krituma šonedēļ atgriezusies iepriekšējā pozīcijā. Otrdien Meja centās rast kompromisu ar opozīcijā esošo Leiboristu partiju, savukārt trešdienas vakarā parlaments nobalsoja par likuma pieņemšanu pret izstāšanos bez darījuma. Leiboristu līderis Korbins, kurš iestājas par ciešākām attiecībām ar bloku, un Meja šo tikšanos raksturoja kā konstruktīvu un piekrita dot rīkojumu savām komandām turpināt pārrunas.

Ceturtdien mārciņas vērtība sarukusi par 0.16% līdz 1.3155 dolāru atzīmei, šonedēļ pakāpjoties par 0.8%. Tas ir šī gada labākais un vienlaicīgi volatīlākais rādītājs galveno valūtu vidū. Pārsvarā treideri tomēr vēlas, lai Meja paliek. Tirgus dalībnieki tic laimīgām Brexit beigām.

Pēc Preču nākotnes līgumu tirdzniecības komisijas (CFTC) jaunākajiem datiem hedžfondi palielinājuši mārciņas tīrās garās pozīcijas līdz augstākajiem līmeņiem kopš decembra. Neskatoties uz to, optimisma pieaugums attiecībā uz Brexit pēc tā pagarināšanas no ES puses līdz 12. aprīlim licis Investec lemt, ka laiks aizvērt mārciņas pozīcijas, atklāj portfeļu pārvaldnieks Rasels Silberstons.

Neviens vairs nerunā par izstāšanos bez darījuma. Tāpēc, ņemot vērā tik augsto nenoteiktību, mēs jutām garo pozīciju pārmērību salikumā ar mārciņas tuvošanos godīgai vērtībai, tāpēc mēs izlēmām fiksēt peļņu”,

– skaidro Silberstons.

Aktīvu pārvaldītāji kopumā likmes liek pret mārciņu, un palielinājuši savas īsās pozīcijas, liecina CFTC dati. Volatilitāte, iespējams, saglabāsies augsta, jo tuvākajās dienās – līdz ES līderu sanāksmei 10. aprīlī – parlamentā būs daudz balsojumu par dažādiem Brexit variantiem.

Eirokomisijas prezidents Žans-Klods Junkers paziņojis, ka, lai iegūtu turpmāku termiņa pagarināšanu, britu likumdevējiem jāapstiprina vienošanās par izstāšanos no bloka.

Jebkurš īss termiņa pagarinājuma apstiprinājums ir zaļā gaisma tirgiem, taču ilgāks pagarinājums netiks uztverts pozitīvi – uzskata Janus portfeļu pārvaldnieks Betani Peins.

Joprojām pastāv mārciņas glābiņa kāpuma iespēja, ja iegūsim sakārtotu izstāšanos no ES, taču politiskais risks īstermiņa perspektīvā var ļaut iegūt labāku darījuma atvēršanas iespēju”,

– pieļauj Peins.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv