Vai eiro kritumam ir robežas?

Treideri.lv | 30. maijs 2018 07:15
Vai eiro kritumam ir robežas?

Eiro no turpmāka krituma pagaidām izglābusi psiholoģiskā barjera 1.15 līmenī, taču analītiķi atzīst – ja situāciju tuvākajās dienās neizdosies stabilizēt, Eiropas vienotās valūtas kritums turpināsies.

Eiro

Eiro nedaudz trešdien nedaudz koriģējās uz augšu pēc tam, kad norīta bija sasniedzis 10 mēnešu minimumu. Šobrīd tirgus pārgājis konsolidācijā. Vienlaicīgi ar eiro krita arī Itālijas un Spānijas obligācijas uz nestabilitātes fona šajās valstīs. Itālijas valsts obligāciju vērtība otrdien nokrita līdz 25 gadu zemākajiem līmeņiem. Itālijas prezidents Serdžio Matarella vakar bloķēja populistu centienus izveidot valdību. Matarella par pagaidu premjerministra amata izpildītāju iecēlis bijušo SVF ekonomistu Karlo Kotarelli, uzticot viņam pirmstermiņa vēlēšanu plānošanu un jaunā budžeta pieņemšanu. Ekonomists Karlo Kotarelli, kas Džuzepes Kontes vietā ieguvis mandātu Itālijas valdības veidošanai, paziņojis, ka viņa ministru kabineta uzticības trūkuma gadījumā parlamentā, ārkārtas vēlēšanas valstī notiks augustā.

Investori baidās, ka jaunās vēlēšanas tikai pastiprinās Eirozonas vienotību apdraudošo eiroskeptiķu pozīcijas. Kopš maija sākuma, pateicoties dolāra kāpumam un pieaugošajām bažām par politisko un ekonomisko situāciju savienībā, eiro zaudējis jau 4%. Otrdien vienotā valūta pirmo reizi kopš 2017. gada novembra sasniedza 1.1510 atzīmi. Dolāra indekss aug par 0.39%, sasniedzot 94.78 punktus.

Itālijas 2-gadīgo obligāciju ienesīgums pieauga par 157 bāzes punktiem līdz 2.46%. Iepriekš šo vērtspapīru ienesīgums pakāpās līdz 2.731%, kas ir augstākā atzīme kopš 2012. gada oktobra. 10-gadīgo Itālijas obligāciju ienesīgums pakāpies par 44 bāzes punktiem līdz 3.12%.

Finanšu tirgi pirmstermiņa vēlēšanas Itālijā vērtēs kā Itālijas izvēli attiecībā uz tās nākotni Eiropas Savienībā un eirozonā, norāda analītiķi.

“Itālijas obligāciju tirgus stāvokļa ietekme uz eiro pagaidām ir ierobežota, taču tas var mainīties, ja obligāciju izpārdošana skars arī citus eirozonas perifērijas tirgus”, – norāda ING valūtu analītiķis Viradžs Patels.

Dolārs

Dolārs saņēmis papildus atbalstu spēcīgas statistikas veidā. Patērētāju uzticības indekss ASV no aprīļa pārskatītājiem 125.65 punktiem maijā pieaudzis līdz 128, ziņo analītiskā kompānija Conference Board. Analītiķu vidējā prognoze maijā bija 127.5 punkti.

Šī brīža finansiālās situācijas vērtējuma indikators maijā pakāpies līdz pēdējo 17 gadu augstākajai atzīmei – 161.7 punktiem, salīdzinot ar 159.6 mēnesi iepriekš. Taču vērtējums tuvākajam pusgadam pasliktinājies no 108.1 aprīlī līdz 105.6. Amerikāņu īpatsvars, kas prognozē tirgus konjuktūras uzlabošanos turpmākajos sešos mēnešos, no aprīļa 23.6% maijā krities līdz 23.1%. To, kas uztraucas par situācijas pasliktināšanos, īpatsvars no 9.8% sarucis līdz 8.3%. Amerikāņu skaits, kas tuvākajā pusgadā prognozē ienākumu pieaugumu, no 21.8% sarucis līdz 21.3%. Savukārt to respondentu skaits, kas paredz darba vietu pieaugumu tuvākajā pusgadā, no 18.5% pieaudzis līdz 19.7%.

Privātā statistikas kompānija Conference Board ik mēnesi aprēķina patērētāju uzticības indeksu (consumer confidence index) balstoties uz 5 tūkstošu aptaujāto amerikāņu sniegtajām atbildēm par šī brīža ekonomiskajiem apstākļiem un prognozēm.

Tāpat iznāca arī dati, kas atklāja, ka mājokļu cenas ASV 20 lielākajās pilsētās, ko aprēķina S&P CoreLogic Case-Shiller, martā gada izteiksmē pieaugušas par 6.79% un 0.53% mēnesī. Analītiķi vidēji prognozēja pirmā rādītāja pieaugumu par 6.45% un otra – par 0.75%. Gada pieaugums sakritis ar šī gada februāra tempiem, kas bija straujākais pieaugums kopš 2014. gada jūnija.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv