Vai Donalds Tramps var kļūt par nākamo ASV prezidentu?

Treideri.lv | 23. septembris 2016 10:05

Pavisam drīz – šī gada 8.novembrī, ir paredzētas ASV prezidenta vēlēšanas. Vēlētāji gan tieši nebalsos par nākamo Baltā nama saimnieku, jo ASV likumdošana paredz, ka vēlētāji balsošanā izvēlas elektorus, kuri tālāk balso par attiecīgo prezidenta kandidātu. Tāpēc svarīgi ir nevis iegūt lielāko balsu skaitu, bet gan uzvarēt štatos, kuros ir visvairāk elektoru.

Atmetot visas šīs formalitātes, šogad galvenie pretendenti uz prezidenta krēslu ir divi – Hilarija Klintone no Demokrātu partijas un Donalds Tramps no Republikāņu partijas. Šķiet, ka gandrīz visi ir kaut ko dzirdējuši par ASV prezidenta kandidātu Donaldu Trampu – par viņa ekscentrisko uzvedību, lielo bagātību, viņa dīvaino frizūru vai simpātijām attiecībā pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Katrā ziņā Latvijā un Eiropā Donalda Trampa tēls ir ļoti neviennozīmīgs un vairāk negatīvs nekā pozitīvs.

Iesaku Jums noskatīties interviju ar bijušā ASV prezidenta Ronalda Reigana ekonomikas padomnieku  Arturu B. Lafēru un mēģināt paraudzīties uz Donaldu Trampu no ierindas amerikāņu skatpunkta. Kā to izdarīt? Pavisam vienkārši – iedomājieties, ka Jūs dzīvojat ASV un Jūs esat ierindas pilsonis, kuru galvenokārt uztrauc – kas? Noteikti Jūsu pašu labklājība, Jūsu ģimenes, tuvāko draugu labkljājība, darbs, nodokļi, veselības aprūpe, drošība. Karš Ukrainā? Vai tas Jūs var skart? Diezgan patālu, vai ne tā? Bēgļu straumes Eiropā? Daļēji, jo negribētos, lai tās pārmetas uz ASV.

Ja paraugāmies uz Donaldu Trampu ierindas amerikāņa acīm, tad paveras interesanta aina. Ļoti iespējams, ka mēs paši balsotu par šādu prezidenta kandidātu, kurš sola nodokļu samazināšanu, lielo korporāciju atvilināšanu atpakaļ uz ASV, nodarbinātības un ekonomikas ievērojami straujāku pieaugumu. Donalda Trampa izvēlētais lozungs ir gauži vienkāršs, bet noteikti iedarbīgs – “Make America Great Again”!

Šī raksta mērķis ir tikai viens – likt aizdomāties par to, cik reāla ir Donalda Trampa ievēlēšana ASV prezidenta krēslā. Manā skatījumā tā ir gana reāla. Kā rāda nesenā Brexit pieredze, tad tirgus un analītiķi mēdz kļūdīties, jo tomēr galveno lēmumu pieņem ierindas pilsoņi.

 

Rolands Auza, Treideri.lv

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv