Vai ASV uzsāks tirdzniecības karu?

Treideri.lv | 3. marts 2018 11:30
Vai ASV uzsāks tirdzniecības karu?

ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka Savienotās Valstis ieviesīs nodevu alumīnija un tērauda importam. Virkne valstu, saistībā ar šo, solījušas ieviest atbildes pasākumus, ziņo Bloomberg.

ASV “uz ilgstošu laiku” ieviesīs 25% nodevu tērauda un 10% nodevu alumīnija importam, norādījis Tramps. Gaidāms, ka oficiālo rīkojumu viņš parakstīs nākošnedēļ. Valsts vadītājs detaļas, tajā skaitā, vai no šīs nodevas tiks atbrīvotas kādas atsevišķas preces vai valstis, neatklāja.

Jums pirmo reizi daudzu gadu laikā būs šāda veida aizsardzība”,

– Tramps norādījis metalurģijas kompāniju vadītājiem ceturtdien tiekoties Baltajā namā.

Šādu tarifu ieviešana tiek skaidrota ar to, ka metālu imports zem tirgus cenām rada zaudējumus amerikāņu ražotājiem un ASV nacionālajai drošībai.

Trampa lēmums paaugstina ierobežojumu iespēju amerikāņu eksportam un augstākām cenām iekšējiem patērētājiem. Izsludināto pasākumu praktiskā ietekme pagaidām var būt ierobežota, taču politiskā vide pasaules tirdzniecībai jau pasliktinājusies.

Spriedze pieaug

Ķīna paudusi “nopietnas bažas” attiecībā uz ASV tirdzniecības politikas atskaiti, taču pagaidām oficiāla reakcija uz tērauda un alumīnija tarifu paaugstināšanu nav sekojusi.

Ceturtdien ziņojumā ASV apsūdzēja Ķīnu par atkāpšanos no tirgus principiem. Vašingtona apsolījusi nepieļaut, ka Pekina iedragā pasaules tirdzniecību.

Ķīnas metalurģijas un tēraudrūpniecības asociācijas priekšsēdētāja vietnieks Lī Siņčuans ASV lēmumu ieviest nodevas nosaucis par “muļķīgu”. Kanāda – ASV lielākais ārvalstu tērauda piegādātājs – šādu tarifu ieviešanu nosaukusi par nepieņemamu.

Eiropas Komisijas vadītājs Žans-Klods Junkers apsolījis, ka Eiropas Savienība tuvākajās dienās pret ASV ieviesīs atbildes pasākumus atbilstoši Pasaules Tirdzniecības Organizācijas noteikumiem.

Austrālijas tirdzniecības ministrs Stīvens Čiobo šo ASV soli nodēvējis par “vilšanos” un norādījis, ka viņa valsts vēlas tikt atbrīvota no šīs nodevas.

Atbildes pasākumi

Nodevu ieviešana var veicināt atbildes pasākumus no pasaulē lielākā tērauda un alumīnija ražotāja – Ķīnas puses.

Pekina jau sākusi izmeklēšanu attiecībā uz amerikāņu sorgo importu uz Ķīnu. Bez tam, valsts pēta jautājumu par to, vai vajadzētu ierobežot amerikāņu soju pupiņu piegādes.

Ķīna paudusi “lielu neapmierinātību” ar šo soli, un plāno ieviest nepieciešamos pasākumus, lai aizsargātu savas likumiskās tiesības un intereses šajā jautājumā, teikts valsts komercijas ministrijas paziņojumā.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv