Vai ASV un Ķīna uzsāks tirdzniecības karu

Treideri | 19. marts 2010 12:56

Tomēr, eiro/dolārsŠonedēļ EUR/USD piedzīvoja kāpumu, bet tas joprojām atrodas zem 1.3850 līmeņa. Pamata pārrāvums virs šī līmeņa varētu piedzīvot 1.400 pārbaudi gaidāmajās sesijās. Mēs gaidām eiro cenas pieaugumu vidējā termiņā, bet īstermiņa sadārdzinājums izskatās neliels. Lai arī Grieķijā katru dienu noris streiki, eiro paliek noturīgs. FOMC šķiet nesteidzas tik drīz palielināt procentu likmes, bet turpina kā traki drukāt naudu, tādējādi novājinot dolāru.

Un izskatās, ka starp ASV un Ķīnu ir domstarpības tirdzniecībā. Pārliekas cenzūras dēļ Google draud atstāt pasaulē lielāko interneta tirgu, bet ASV Valsts kase ir tuvu tam, lai apvainotu Ķīnu valūtas manipulācijās. Ja tas tiks izdarīts, ASV par 100% pieaugs nodokļi uz visām Ķīnā ražotajām precēm, kas noteikti negatīvi ietekmēs tirdzniecību un pasaules ekonomiku. ASV ir apnikuši lielie zaudējumi saistībā ar Ķīnu, un viņus nevar par to vainot. Tomēr mēs varam piebilst, ka eksports no Eiropas uz Ķīnu pēdējo 3 gadu laikā ir pieaudzis vairāk kā par 50%, eksports no ASV ir būtiski krities! Iemesls ir vienkāršs – Ķīnai patīk Eiropas preces. Viņiem patīk Nespressos, LVMH, Cartier un citas luksusa brendu preces. ASV eksportē Holivudas filmas un programmnodrošinājumu, kas Ķīnā tiek viegli pārkopēti. Bet ķīnieši vēlas luksus un Eiropa to piedāvā. Ķīnai tomēr ir jāuzlabo savs tēls attiecībās ar ASV, pretējā gadījumā var sākties tirdzniecības karš.

Akciju tirgus turpina kāpt un mēs domājam, ka, kamēr vien valdības drukās miljardiem dolāru dienā, tas turpināsies. Un akciju tirgus uz to ātri reaģē. Un par tālāk sekojošo inflācija šobrīd, šķiet, neviens neuztraucas.

© Treideri.lv

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv