Admiral Markets

Uzmanieties, pasaules politikā iespējama panika!

Treideri.lv | 24. janvāris 2019 13:32
Uzmanieties, pasaules politikā iespējama panika!

Saxo Bank: “Mūsu pozīcija attiecībā uz akciju tirgu joprojām ir piesardzīga; riska-peļņas attiecība 2019. gadā nešķiet pievilcīga”.

Kompānija Saxo Bank, kas specializējas kompleksajā tiešsaistes tirdzniecībā un investīcijās, publicējusi savu, nebūt ne optimistisko, prognozi attiecībā uz globālajiem finanšu tirgiem 2019. gada 1. ceturksnī.

Eiropa atkal slīd recesijā pat pie negatīvām ECB procentu likmēm”,

– norāda Saxo Bank investīciju nodaļas direktors un galvenais ekonomists Stīns Jakobsens.

Pirmajās 2019. gada tirdzniecības dienās spriedze ASV kreditēšanas tirgū sasniegusi augstāko punktu. Barclay’s augsta ienesīguma vērtspapīru spreds par vairāk nekā 500 bāzes punktiem pakāpies virs ASV valsts obligācijām. Salikumā ar negatīvo kustību akciju tirgū no septembra maksimumiem tas novedis pie tā, ka FRS vadītājs Džeroms Pauels sniedzis jaunāko redzējumu no FRS puses intervijā, kas tika sniegta divu priekšgājēju laikā. Pauels izskatījies diezgan muļķīgi, jo solīja “ieklausīties tirgos” ne vairāk kā divas nedēļas pēc pāriešanas pie agresīvāka toņa FOMC sanāksmē 20. decembrī. Tā kā FRS jau tagad spiež uz bremzēm, jo plūsmas no korporatīvās repatriācijas izsīkst, savukārt emitenti ar augstu riska pakāpi nav spējīgi veikt parādu vērtspapīru izsoles.

Ķīna joprojām apdomā turpmākos stimulēšanas pasākumus – nodokļu samazināšanu, hipotēku subsīdijas, juaņas stiprināšanu – un spriež, kā turpināt tādā pašā garā līdz savai simtgadei 2049. gadā, kad plāns līdz 2025. nobīdījies līdz 2035. gadam.

Tikmēr Lielbritānija piedzīvo lielāko kredītu impulsa kritumu, kāds jebkad piedzīvots pasaulē. Tāpēc nākamā gada pirmā puse nesīs ļoti daudz risku britu aktīviem.

Jaunajā gadā pozitīvs moments ir tas, ka energonesēju cenas dolāru izteiksmē nokritušas līdz 2017. ceturtā ceturkšņa līmenim, kaut gan joprojām saglabājas augsta to volatilitāte. Neskatoties uz to, būs nepieciešams zināms laiks, lai justu šo jauno stimulu pēc tam, kad vien pirms trim mēnešiem tika fiksētas augstākās cenas kopš 2014. gada – jo īpaši tas attiecas uz jaunattīstības tirgu valūtām, kuras arī tajā laikā bija ļoti vājas.

Pirmajā ceturksnī lietas var uzlaboties, ja FRS piebremzēs un signalizēs par kvantitatīvo stimulu samazināšanu, savukārt Ķīna tajā pašā laikā turpinās stiprināt juaņu un virzīt to 6.50 atzīmes virzienā vai pat tālāk uz vēl augstākiem līmeņiem, salīdzinot ar ASV dolāru. Ķīnai ar 5% valūtas nostiprināšanos varētu nākties samaksāt, samazinoties spiedienam uz valsts uzņēmumiem ASV dolāros izteiktā parāda un tirdzniecības problēmu risināšanai veltītu jaudīgu stimulu veidā. Tajā pašā laikā šāda veida spēcīgs politiskais manevrs no Ķīnas puses uz vājāka dolāra fona var izraisīt būtisku relatīvu situācijas uzlabošanos jaunattīstības valstu aktīvos.

Pasaules ekonomika cieš, globālie tirgi atrodas satricinājuma stāvoklī pēc smagā 2018. gada, un Ķīna darīs visu iespējamo stabilitātes nodrošināšanai.

Risinājumu meklējumi rit pilnā sparā, un tā rašanas iespēja strauji aug. Pēc Saxo Bank domām, risinājums jārod līdz 5. februārim, jeb Ķīnas Jaunajam gadam – tā ir galvenā prioritāte tirdzniecības problēmu risinājumā kā ASV, tā arī Ķīnai. Vienkārši lieta ir tā, ka alternatīva ir ļoti baisa. Pēc Jaunā gada Ķīnā mēs redzēsim spēcīgu atbalstu Ķīnas ekonomikai – tas ir nepieciešams. Un tāds radīsies. Neskatoties uz to, jāņem vērā ar to iespējamā nestabilitāte, jo atbildes pasākumiem politikā ir drīzāk reakcijas, nevis prognozes raksturs, tāpēc tas var nākt ar zināmu aizkavēšanos. Tas nozīmē, ka pirmais ceturksnis ir riskantākais periods, un tieši šajā laikā parādīsies cikla minimumi aktīvos un ekonomiskajā ciklā. Pirmajā ceturksnī šai cikla daļai tirgus var strauji krist.

Tā kā 2019. gada sākums var vienkārši iezīmēt jauna cikla sākumu vai arī pirmās iejaukšanās cikla pazīmes. 2020. gads ar lielu iespējamības pakāpi būs pārmaiņu gads. Tas sakrīt ar politisko ciklu un centrālajām bankām un politiķiem darba organizācijas ziņā var izvērsties par vēl lielākām šausmām.


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv