Uzmanības centrā FOMC sanāksme

Treideri.lv | 13. jūnijs 2018 09:58
Uzmanības centrā FOMC sanāksme

Tirgus dalībnieku uzmanība pilnībā pievērsta gaidāmajai FOMC sanāksmei, tāpēc reģionālie akciju tirgi piedzīvo kritumu, gaidot iespējamo federālo fondu procentu likmes paaugstināšanu; dolāra vērtība visā tirgus spektrā aug, jo īpaši pret jēnu, naftas cenas krītas pēc ziņām, par to, ka OPEC valstis palielinājušas ieguves apjomus, nesagaidot oficiālu vienošanās atcelšanu.

Šovakar (21:00 pēc Latvijas laika) ASV centrālā banka paziņos lēmumu par turpmāko monetāro politiku un, spriežot pēc prognozēm, likme tiks paaugstināta par 25 bāzes punktiem. ASV ekonomika atkal aug, nodrošinot regulatoram nepieciešamo fundamentālo pamatu likmes paaugstināšanai. ASV uzsākto tirdzniecības karu sekas var ietekmēt CB prognozes, taču diez vai liks tai novirzīties no politikas normalizācijas ceļa, jo īpaši, ņemot vērā to, ka tarifu paaugstināšana paaugstina inflāciju.

FRS grafikā, visdrīzāk, tiks iekļauti vēl divi paaugstinājumi otrajā pusgadā”,

– pārliecināt ING analītiķi.

Pat ja īstermiņā nekas nemainīsies, FRS, visdrīzāk, paturēs sev iespēju papildus normalizācijai”,

– piebilst JPMorgan Asset Management.

Valūtu tirgus

Eiro/dolārs iestrēdzis šaurā diapazonā, kuru ierobežo 1.17-1.18 līmeņi. Itālijas politiskās kaislības norimušās, savukārt jaunu iemeslu kāpumam vienotajai valūtai tā arī neradās. Eiropas Centrālās Bankas sanāksme, visdrīzāk, norisināsies bez pārsteigumiem, taču investori no Mario Dragi gaida mājienus par stimulu apturēšanu un izstāšanos no aktīvu iegādes programmas septembrī. Piesardzīgā retorika varētu pastiprināt spiedienu uz vienoto valūtu, kaut gan daudz kas būs atkarīgs no tā, kā tirgus šodien interpretēs FOMC sanāksmi.

Mārciņa/dolārs vakar pakāpās virs 1.34, taču neviennozīmīgie darba tirgus rādītāji traucēja valūtai nostiprināt panākumus, atmetot to atpakaļ, 1.33-1.34 diapazona vidū. Arī Lielbritānijas politiskajā frontē ne viss rit gludi. Tieslietu ministrs atkāpies no amata, protestējot pret Brexit, savukārt Pārstāvju palāta noraidījusi labojumus likumprojektā, kas paredzēja valdības pilnvaru paplašināšanu pārrunu procesā. Tas viss papildina nenoteiktību un pastiprina spiedienu uz mārciņu.

Izejvielu tirgus

Nafta turpina atkāpties no maija maksimumiem. Ziņas par to, ka OPEC valstis maijā palielinājušas ieguves apjomus, nepatika investoriem, kurš šobrīd cenšas saprast, kas notiks ar vienošanos par ieguves apjomu ierobežošanu. Atgādinām, ka Krievija un Saūda Arābija iestājas par ierobežojumu atcelšanu un jau pamazām palielina ražošanu, atsaucoties uz straujo rādītāju kritumu krīzes pārņemtajā Venecuēlā un iespējamo neplānoto samazinājumu Irānā uz sankciju fona. Brent tirgojas 75.63 dolāru līmenī, savukārt WTI – 65.95.

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv