USD/JPY atkal zem 100.00, kaut kas ir jādara

Treideri.lv | 18. augusts 2016 10:06
USD/JPY atkal zem 100.00, kaut kas ir jādara

Jēna atkal liek Japānas Bankai kost lūpā.

Japānas jēna atkal sadārdzinājusies pārī ar ASV dolāru, pārvarot svēto 100.00 atzīmi. Pie tā vainojama dolāra izpārdošana visā tirgus spektrā pēc FOMC jūlija sanāksmes protokola publikācijas, kurā investori saskatīja pāris mājienus attiecībā uz nākošās procentu likmes paaugstināšanas termiņiem.

Japānas Bankā atkal ir spriedze. Tai nekavējoties kaut kas ir jādara, lai apturētu jēnas kāpumu un vienlaicīgi stimulētu ekonomiku, kura, spriežot pēc pēdējās eksporta un importa atskaites par jūliju, tas ir izmisīgi nepieciešams.

Dolāra/jēnas pāris dienu uzsācis no 100.21 atzīmes un krities līdz dienas minimumam 99.63, turpinot krītošo dinamiku, kura solās būt ilgstošākā pēdējo divu mēnešu laikā. Atgādinām, ka pēdējo reizi jēna zem 100.00 nonāca 24. jūnijā pēc Brexit referenduma rezultātu paziņošanas.

Pēc Džuliana Džesopa, no Capital Economics, teiktā, galvenais jēnas kāpuma iemesls ir dolāra vājums, taču nevajag ignorēt faktu, ka kopš jūlija beigām jēnas vērtība augusi divas reizes vairāk, nekā pārējo nozīmīgāko valūtu vērtība:

Lieta tā, ka pēdējā sanāksmē jūlija beigās Japānas Banka ar savu bezdarbību tirgiem lika dziļi vilties un tagad tie vairs netic tam, ka regulators sadūšosies jauniem apjomīgiem stimuliem. Iespējams, tas saistīts ar politikas nobīdi par labu fiskāliem stimuliem, bet varbūt Japānas Bankai vienkārši beigušās iespējas”.

Šodien no rīta publicētās atskaites liecina, ka tirdzniecības apjoms Japānā būtiski mazinājies, eksports zaudējis 14% gada izteiksmē, savukārt imports krities par 24.7%, kas ir dziļākais kritums kopš 2009. gada oktobra.

 

FOMC sanāksmes protokols arkla par neko

Investori Āzijas reģionā analizē pēdējās FOMC sanāksmes protokolu, kaut gan patiesībā, nekādu skaidrību attiecībā uz nākošās likmju paaugstināšanas termiņiem šis dokuments nav viesis.

Nedomāju, ka vadoties pēc protokola teksta var izdarīt kādus secinājumus par septembra sanāksmes rezultātiem, par cik regulators, kā vienmēr, sola orientēties uz ekonomiskajiem rādītājiem un tirgus apstākļiem; skaidrs ir viens – monetārās politikas normalizācijas process būs maksimāli lēns un piesardzīgs. Uzskatu, ka FRS vēlētos, lai tirgi iecenotu nedaudz izlēmīgāku politikas normalizāciju, taču tikai tāpēc, lai dolārs nekāptu pārāk strauji, kad CB likmi patiešām paaugstinās”,

– pārliecināts Kīts Džaks no Sociеtе Gеnеrale.

Amerikāņu valūta vakar pārcieta nemierīgu dienu un galu galā noslēdza to ar 0.1% kritumu. Šodien dolāra indekss zaudējis vēl 0.1%, nokrītot līdz 94.58, savukārt likmes paaugstināšanas vērtējums attiecībā uz septembri palicis nemainīgs – 22%, tikmēr paaugstinājuma iespēja decembrī no 51% kritusies līdz 48.5%.

 

Treideri.lv

, , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv