Ukrainas nemieru ietekmē krīt arī ASV indeksu fjūčeri

Treideri.lv | 9. maijs 2014 15:03
Ukrainas nemieru ietekmē krīt arī ASV indeksu fjūčeri

Amerikāņu fondu fjūčeri, piektdienas tirdzniecībai iesākoties, norāda uz kritumu, par cik bažas par spriedzi Ukrainā turpina izrādīt spiedienu uz pasaules fondu tirgu. Tikmēr investori gaida jaunu atskaišu vilni par pirmā ceturkšņa peļņu.

Tirgi saglabā piesardzību pēc tam, kad prokrieviskie separātisti Austrumu Ukrainā ignorēja Krievijas prezidenta Putina aicinājumu atlikt referendumu par pašpārvaldi. Separātisti paziņoja, ka plāno rīkot balsošanu svētdien, kas, kā vairums uzskata, var izraisīt pilsoņu karu.

ASV darba ministrija ceturtdien paziņoja, ka bezdarbnieku pabalstu pieprasījumu skaits nedēļā, kas beidzās 3. maijā, samazinājies par 26 tūkstošiem – no pārskatītās prognozes 345 tūkstošu apmērā, uz 319 tūkstošiem. Analītiķi prognozēja samazinājumu par 20 tūkstošiem, līdz 325 tūkstošiem pieprasījumu.

Tehnoloģisko akciju sektoram vajadzētu saglabāt aktivitāti, par cik Apple veic pārrunas par Beats Electronics iegādi par 3,2 miljardiem dolāru, kas varētu kļūt par kompānijas lielāko pirkumu. Pirms oficiālās sesijas sākuma Apple akcijas nokritās par 0,51%.

Kustība, visdrīzāk, būs arī reklāmu sektorā, par cik Omnicom un Parīzes Publicis Goupe paziņojušas par atteikšanos no nodoma veidot pasaulē lielāko reklāmu kompāniju par 35 miljardiem dolāru. Abas kompānijas paziņoja, ka nav spējušas pārvarēt šķēršļus, kas bremzēja progresu ceļā uz darījuma noslēgšanu. Rezultātā Omnicom akcijas novēlās par 2,72% jau pirms oficiālās sesijas sākuma.

No ziņām par ienākumiem, News Corp ceturtdienas vakarā paziņoja, ka tās peļņa trešajā finanšu ceturksnī ir 11 centi uz akciju, kas ir par 3 centiem augstāk par vidējo prognozi. Kompānija arī paziņoja par 2,08 miljardu lieliem ienākumiem par periodu līdz 31. martam, savukārt analītiķi prognozēja 2,06 miljardus dolāru. News Corp akciju vērtība pēc šīs atskaites kāpa.

Arī Gap Inc paziņoja par provizorisko peļņu pirmajā ceturksnī, kas pārsniegusi prognozes, kā rezultātā mazumtirgotāja akcijas uzlēca par 4,64%.

LINTA un Ralph Lauren akcijās, iespējams, arī būs vērojama aktivitāte, par cik kompānijas šodien plāno atskaites par ceturkšņa rezultātiem.

Atlantijas otrajā krastā, Eiropas fondu tirgi bija zemāki. JD Euro Stoxx 50 zaudēja 0,47%, franču CAC 40 nokritās par 0,56%, vācu DAX un britu FTSE 100 – par 0,42% katrs.

Āzijas sesijas laikā Honkongas Hang Seng indeks uzaudzēja 0,12%, kamēr japāņu Nikkei 225 pieauga par 0,25%.


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv