Tuvākajos 10 gados pasaules naudas sistēma var sabrukt, un to aizstās kriptovalūtas

Treideri.lv | 6. decembris 2019 17:58
Tuvākajos 10 gados pasaules naudas sistēma var sabrukt, un to aizstās kriptovalūtas

Valsts naudas sistēmai tās klasiskajā izpratnē draud izzušana, un tuvākajos desmit gados to var aizstāt tādi digitālie aktīvi, kā kriptovalūtas, brīdina Deutsche Bank.

Šaubas par parastās valdības naudas uzticamību un pastāvīgiem augstas inflācijas draudiem paver lielas iespējas kriptovalūtām, raksta Deutsche Bank eksperti. Savā ziņojumā “Iedomājieties 2030. gadu” viņi piedāvā 24 idejas nākamajiem 10 gadiem.

“Spēki, kas iepriekš turēja fiat naudas sistēmu virs ūdens, tagad šķiet trausli, un 2020-tajos gados tā varētu sabrukt”, – teikts dokumentā. “Pie šāda scenārija palielināsies pieprasījums pēc alternatīviem aktīviem, piemēram, zelta un kriptovalūtām”.

Pēc Deutsche Bank ekspertu domām, pašreizējā situācija līdzinās 70. gadu beigām, kad sabruka Bretonvudas sistēma, kuru nodrošināja zelts. Šis notikums izraisīja strauju inflācijas un zelta cenu pieaugumu.

Pēdējo 40 gadu laikā lēts un daudzskaitlīgs darbaspēks no Ķīnas ir bijis galvenais inflācijas bremzēšanas spēks. Tomēr nākotnē demogrāfisko faktoru dēļ valdības vairāk koncentrēsies uz fiskālo politiku, nevis uz agresīvu monetāro stimulēšanu.

“Tiklīdz darbaspēka izmaksas sāks ievērojami pieaugt, centrālajām bankām tas kļūs daudz grūtāk”, – saka Deutsche Bank eksperti. “Un tā kā politiķus satrauc tikai vēlēšanas, iespējams, ka tas beigsies ar globālu inflāciju”.

Laika gaitā inflācija kļūs par arvien nopietnāku problēmu, kas palielinās šaubas par fiat naudas uzticamību un radīs lielu pieprasījumu pēc alternatīvām valūtām.

“Vai fiat nauda izdzīvos augstas inflācijas un rekorda parādu periodu?” Tas ir daudzu triljonu dolāru jautājums, no kura atbildes atkarīga Bitcoin un citu digitālo valūtu nākotne”, – secina bankas eksperti.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv