Trūcīgie Krievijas iedzīvotāji arvien vairāk iegulda finanšu piramīdās

Treideri.lv | 8. maijs 2019 11:08
Trūcīgie Krievijas iedzīvotāji arvien vairāk iegulda finanšu piramīdās

Ienākumu samazināšanās liek Krievijas iedzīvotājiem meklēt alternatīvus ienākumu veidus. Neskatoties uz virkni skaļu precedentu, lētticīgie Krievijas pilsoņi joprojām cer uz vieglu peļņu un iegulda naudu krāpnieciskās struktūrās – tā liecina Krievijas centrālās bankas statistika. 2018. gadā finanšu piramīdu radītie zaudējumi veidoja gandrīz 2.5 miljardus rubļu, tādējādi gandrīz trīs reizes pārsniedzot 2017. gada rādītājus.

Straujais kaitējuma pieaugums saistīts ar pēdējos gados lielākās piramīdas “Cashberry” parādīšanos Krievijā, kur noguldītāji zaudējuši vismaz 1 miljardu rubļu. Taču tas dažiem no viņiem netraucēja ieguldīt jaunā Artura Vardanjana piramīdā – GDC (Global Decentralized Community). Apkrāptie noguldītāji, kā pirmie jaunās kompānijas dalībnieki nokļūstot tās augšgalā, cer nopelnīt uz krāpnieku nākošo upuru rēķina.

Turklāt no 137 līdz 168 pieaudzis arī cirtu kompāniju skaits, kuras nodarbojas ar līdzīgām nelikumīgām darbībām, raksta laikraksts “Izvestja”. Šobrīd vērojamā dinamika liecina par finanšu piramīdu pastāvīgu adaptāciju mainīgajiem apstākļiem, norādīts regulatora materiālos.

Galvenokārt vērojams “klasisko” finanšu piramīdu skaita samazinājums, tajā pašā laikā pieaugot publisku interneta projektu veidā radīto piramīdu skaitam, kurām parasti ir sava interneta vietne, kas reģistrēta ārpus Krievijas, kas ierobežo iespējas vērsties pret to darbību, skaidro CB.

Viena no pēdējā laika krāpnieku īpašībām – atgriežas ofisa darbs ar klientu, norāda CB negodprātīgas prakses apkarošanas departamenta direktors Valērijs Ļahs. Ja pirms pāris gadiem galvenais finanšu piramīdu komunikācijas un reklāmas līdzeklis bija internets, tad tagad organizatori saprot, ka galvenais dzīvē ir cilvēcīga komunikācija, tajā skaitā arī krāpniekiem ar saviem klientiem, viņš norāda. Tāpēc ļaunprāši cenšas atvērt birojus, fiziskas pārstāvniecības tiešam kontaktam ar iedzīvotājiem.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv