Trīs mēnešos sliktākā valūtu stratēģija var radīt jaunus zaudējumus

Treideri.lv | 29. marts 2018 14:04
Trīs mēnešos sliktākā valūtu stratēģija var radīt jaunus zaudējumus

“Carry-trade” operācijās investori ņem aizņēmumus valstīs ar zemām procentu likmēm un iegulda piesaistītos līdzekļus ienesīgākos aktīvos. Šādas stratēģijas zaudējumus rada jau trīs mēnešus pēc kārtas, un tāds pats var izradīties arī šis mēnesis. Un tas viss neskatoties uz to, ka pēdējos trīs mēnešos valūtu krusi bijuši salīdiznoši mierīgi.

Iemesls ir straujais jēnas vērtības kāpums Jēna ir viena no populārākajām finansējuma valūtām carry-trade operācijās.

Es vienkārši neredzu, ka carry-trade stratēģija darbotos. Kaut gan procentu likmju diferenciāļi ir augsti, tomēr finansējuma valūtu vērtība nekrīt”,

– norāda Brown Brothers Harriman & Co. stratēģis Marks Čandlers.

Pat ņemot vērā trešdienas kritumu, Japānas valūta kopš gada sākuma pakāpusies par vairāk kā 5%. Tas viss pateicoties satricinājumiem  pasaules akciju tirgos, gaidāmajai Japānas Bankas monetāro stimulu apturēšanai un politiskajiem skandāliem valsts iekšienē.

Deutsche Bank AG indekss, kurš seko līdzi carry-trade operāciju ienesīgumam, kopš gada sākuma krities par 0.8%. Tas ir sliktāk kā citām valūtu stratēģijām. Piemēram, investēšana, ņemot vērā salīdzinošo vērtību, un sekošana trendiem. Arī Šveices franks ir populāra finansējuma valūta. Un arī tā kāpums šogad veicinājis carry-trade zaudējumus.

Viens no lielākajiem carry-trade ienaidniekiem ir augsta volatilitāte. Taču JPMorgan Chase & Co. indekss, kurš seko līdzi jaunattīstības valstu valūtu volatilitātei, pedējos trīs mēnešos vidēji bijis vien 8.11% salīdzinot ar 8.51% pagājušajā gadā un 10.87% 2016. gadā. Tagad mieru valūtu tirgū draud izjaukt pieaugošā spriedze ASV un Ķīnas tirdzniecības attiecībās. Tas draud atņemt pēdējās cerības gūt peļņu uz procentu likmju starpību un padarīt carry-trade investoru acīs pavisam neinteresantu.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv