Treidera attīstības pakāpes

Treideri | 16. jūnijs 2012 16:18
Treidera attīstības pakāpes

Pamēģināsim vienu pēc otras aprakstīt pakāpes, kurām iziet cauri treideris apmācības un pieredzes uzkrāšanas laikā. Protams, tas ir tikai mans viedoklis, un cik cilvēku – tik viedokļu. Daži treideri izlaiž kādu no pakāpēm vai sāk ar labāku pamatu izpratni, vai arī viņiem veicas ar to, ka viņi sāk ar labiem skolotājiem.

Un tomēr, daudziem, kuriem ir šāda pieredze, varētu būt noderīgi saistīt šīs pakāpes ar sevi.

I. Iesācējs

Tirgus viņam šķiet kā noslēpumaina mīkla. Viņš patiesi uzskata, ka ir kaut kādi vienkārši noslēpumi, kurus zin pieredzējuši treideri un, ja viņš iemanīsies izpētīt šos noslēpumus vai iegūt „profa” norādījumus, tad viņam ir iespēja gūt panākumus. Viņš domā, ka ir daži noslēpumaini VIŅI, kas vada tirgu noteiktos virzienos. Viņam ir jāpārspēj VIŅI viltībā, vai arī jāizvairās no VIŅU lamatām, vai arī jāuzmin, ko VIŅI dara, lai virzītos ar tiem kopā. Viņš meklē norādījumus, „karstas” smailes. Uzdot tāda veida jautājumus kā: „Kad prognozējama XYZ kustība?”

Uzskata, ka, ja akcija pie labām ziņām iet uz leju – tā ir Mārketmeikeru manipulācija. Domā, ka, ja viņš uzskata ziņu par labu, tad akcijai jādodas uz augšu. Uzbudinās no katra tika (atzīmes) viņa virzienā un viegli atrod attaisnojumus katram tikam, pretēji viņa virzienam un ignorē šādu notikumu pavērsienu. Nesaņemot ordera izpildi, vaino brokeri. Cieš šausmīgus zaudējumus vienā darījumā, kad sāpes kļūst neciešamas, tāpēc, ka nevar piespiest sevi uzņemt nelielus losus (zaudējumus). Viņa portfeļa vērtība veic milzīgas svārstības: $5000 uz augšu, pēc tam $10000 uz leju.

Viņš iegādājas akcijas ātram skalpam (spekulācijai), bet, ja akcija iet pret viņu, viņš pārtrauc SEC formu, ziņojumu dēļu lasīšanu, analizējot akcijas fundamentāli (pamatprincipu) un pārliecinoties, ka tā ir liela investīcija. Viņš pērk visu, kas kustās un kas tiek pieminēts, portfelī tur daudz akciju, kas arī nenes peļņu. Viegli pāriet no deitreidinga (dienas tirdzniecības) uzbudinājuma pie investēšanas garlaicības. Pēc losiem (zaudējumiem) mēģina paņemt revanšu. Nedaudzi zaudējumi viens pēc otra dara viņu bailīgu un biklu. Skaitot naudu, kuru viņš uztaisījis, viņš nekavējoties veic peļņas projekciju mēnesim un gadam.

II. Jauniņais ir ieguvis nelielu pieredzi

Viņš ir uzzinājis, ka akcijas nevirzās tieši uz augšu vai uz leju. Saprot atrites un vibrēšanas koncepciju. Vairs nepērk visu, kas pieejams. Mēģina izpētīt ordera maršrutizāciju. VIŅI vēl joprojām pastāv, bet vairs nav noslēpumaini un ir pārstājuši viņu biedēt.

Viņš izmanto dažus riska pārvaldības elementus, lai gan vēl joprojām daudzos darījumos izgāžas stopu izvirzīšanas jautājumos. Vēl joprojām meklē smailes un padomus, bet ir izvēlīgāks. Grāmatas, kuras viņš lasa un treideri, ar ko viņš saietas, pārliecina viņu, ka tirdzniecība ir grūts darbs un sarežģīts uzdevums. Portfeļa vērtība nelēkā augšā-lejā katru dienu, bet zināmi atsevišķi zaudējumi vēl joprojām nepatīkami un jūtami viņu satricina. Viņš klausās treideros ar dažādām pieejām un mēģina atrast to, ar kuru viņam būs ērti.

III. Treideris

Viņš ir daudz skeptiskāks pret smailēm, norādījumiem un ziņām. Viņš saprot, ka treideru reakcija nav vienkārša un ne vienmēr to ir vienkārši prognozēt. Viņš pats labprātāk reaģētu uz to, kas notiek nekā mēģinātu prognozēt to, kas notiks. Viņš mācās lentas (un/vai grafika, tehniskās analīzes) lasīšanas noteikumus. Viņš vairs nevaino Mārketmeikerus manipulācijās. Ja akcija iet pret viņu – viņš uzskata savu pozīciju par nepareizu un izstājas bez ilgām pārdomām. Nenostrādājuši stopi kļūst par retu parādību. Vairs nav nekādu noslēpumaino VIŅU – ir tikai pieprasījums un piedāvājums. Viņš saprot, ka viņam ir jālasa tirgus un drīzāk jāvirzās ar to, nevis jācīnās vai jācenšas to pārspēt viltībā.

Viņa pārliecība par panākumiem palielinās. Portfeļa vērtība lēnām iet uz augšu, bez krasiem kritumiem. Viņam ir vairākas stratēģijas, kuras viņam patīk, kuras viņš saprot un izmanto. Ordera maršrutizācija nesagādā pārāk daudz rūpju. Kad tirgus maina savu uzvedību, viņš kļūst par ķīllnieku pats saviem mēģinājumiem tirgoties šādā tirgū ar nestrādājošu modeļu palīdzību un uz kādu laiku zaudē pārliecību par sevi.

IV. Ar pieredzi norūdīts treideris

Absolūti pārliecināts par savām spējām taisīt naudu tirgojoties. Spēj prognozēt vairumu notikumu, jo saprot kā darbojas treideri. Spēj viegli pamanīt kad lietas noris ne tā kā vajag un nekavējoties izstājas. Darījumus veic bez emocijām, mehāniski. Domā skaidri, nepārdzīvo par zaudējumiem un peļņa viņu nesajūsmina. Kad zaudē, nevaino kādu vai kaut ko. Piedzīvo zaudējumus vairāk kā parasti tikai tad, kad notiek kaut kas absolūti negaidīts, bet uztver tos filozofiski.

Atceras daudzus parastus un neparastus gadījumus tirgū un viegli spēj atpazīt un salīdzināt ar pagātni kādu notikumu. Kad jūt iespēju – automātiski veic darījumu. Ordera maršrutizācija tiek veikta bez pārdomām. Iesākumā novērtē risku un nekad neatradīsies līdz ausīm darījumā ar risku, kas ir lielāks nekā viņš pieļauj. Viņa aktivitāte atbilst tirgus aktivitātei – viņš nepakļaujas piespiešanai. Lasa tekošo informāciju, kas attiecas uz tirgus instrukcijām, gandrīz katru dienu pēta kaut ko jaunu. Portfeļa vērtība neatlaidīgi virzās uz augšu, palēninoties vai pavirzoties nedaudz atpakaļ pie izmaiņām tirgū.

©RM-Forex

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv