Tramptreidings piekāpjas naftas drudzim

Treideri.lv | 29. novembris 2016 09:56
Tramptreidings piekāpjas naftas drudzim

Dolārs nelabprāt atkāpjas par prieku akciju tirgiem. Neskatoties uz zināmu pieklusumu Āzijas sesijā pēc straujā pirmdienas starta, dolāra indekss krīt jau trešo sesiju pēc kārtas.

Iemesls joprojām tas pats – ASV valsts obligāciju ienesīguma dinamika, ar kuru dolārs ir tieši saistīts. Ienesīgums auga pieaugošo fiskālo stimulu prognožu dēļ, ko solīja Donalds Tramps, un tam līdzi auga arī dolārs. Nu ienesīgums savu kāpumu ir pārtraucis, pirmās eiforijas apžilbinātie investori pakāpeniski atjēdzas un ieslēdz saprātu, līdz ar to arī dolārs zaudējis savu vēršu impulsu.

Itālija – jauns riska faktors

Galvenie valūtu pāri nesteidz pamest šauro diapazonu robežas, gaidot šīs nedēļas nozīmīgākos notikumus. Eiro valūtai par tādu, bez šaubām, kļūs Itālijas referendums, kur, spriežot pēc prognozēm, valdošajai partijai nav izredžu. Protams, uzticēties sabiedriskās domas aptauju rezultātiem un dažādiem reitingiem pēdējā laikā ir diezgan bīstami un tuvredzīgi, taču šoreiz visu kļūdīšanās iepriecinātu vairumu eiropiešu. Zaudējums referendumā nesīs sev līdzi Itālijas premjera Matteo Renci atstādināšanu ar visām no tā izrietošajām sekām pirmstermiņa vēlēšanu un politiskās nenoteiktības veidā. Šo apsvērumu dēļ eiro vakar nespēja pietuvoties 1.0700 pretestībai, savukārt šorīt Āzijā jau ielūkojās zem 1.0600.

Jēna nesteidz nostiprināties

Dolāra/jēnas pāris nostabilizējies ap 112.00 līmeni un nevēlas nekur no tā attālināties. Pat mazumtirdzniecības, darba tirgus, kā arī mājsaimniecību izdevumu rādītāji nespēja to iekustināt uz ilgāku laiku. Šodien ir mēneša pirmspēdējā diena, tāpēc daži dīleri ziņo par paaugstinātu Japānas eksportētāju aktivitāti, kas var sniegt atbalstu jēnai tuvāko sesiju laikā. Novembrī Japānas valūta pret dolāru zaudējusi 7% un var atļauties pietiekoši dziļu korekciju, nepametot kopējo trendu. Tuvākais atbalsts atrodas ap vakardienas minimumiem 111.35 līmenī.

Par Brexit visi aizmirsuši, laiks atgādināt

Lielbritānija un Eiropa pēkšņi atkal atcerējušās par Brexit: Eiropas centrālās Bankas vadītājs Mario Dragi vakar norādījis, ka Lielbritānijas ekonomika pirmā cietīs no izstāšanās no ES radītā protekcionisma. Citiem vārdiem sakot, smags Brexit pirmām kārtām trāpīs pašiem tā iniciatoriem.

Bez tam, pēc Lielbritānijas Rūpniecības Konfederācijas (CBI) datiem, mārciņas devalvācijas stimulētais tēriņu pieaugums, kā arī pārdošanas apjomu kritums stipri satrauc uzņēmējus, kas nākotnē raugās ar lielu pesimismu. Visvairāk tiek, Lielbritānijas ekonomikā lielākajam, apkalpojošajam sektoram. Tas, atšķirībā no eksportētājiem neguva nekādas priekšrocības no valūtas devalvācijas, toties pilnā apmērā izjuta tēriņu pieaugumu, pārdošanas apjomu kritumu un katastrofālo rentabilitātes samazinājumu. Tas minēts vakar publicētajā CBI atskaitē. Vai tās būtu pirmās Brexit pazīmes? Lai nu kā, vēl vakar GBP/USD gozējās virs 1.2500, savukārt šodien jau apgūst teritoriju zem 1.2400.

Nafta: ak, šī gaidīšana!

Preču tirgos viss gandrīz kā paradīzē – bez izmaiņām. Vakar naftas cenas auga, reaģējot uz Irākas naftas rūpniecības ministra komentāriem, savukārt šodien atkal krītas, jo, neskatoties ne uz ko, pilnīgas pārliecības, ka vienošanās tiks panākta, nevienam nav. Pārāk daudz nezināmo, savtīgu interešu un aizkulišu spēles. Viss izšķirsies rīt, bet pagaidām vēl nedaudz svārstīšanās un agonijas. Brent kritusies līdz 48.07, savukārt WTI – līdz 46.92 dolāriem.

, , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv