Tramps veicina dolāra kursa kritumu

Treideri.lv | 2. decembris 2019 20:42
Tramps veicina dolāra kursa kritumu

Dolāra kurss sasniedzis nedēļas zemāko līmeni, jo rūpnieciskais ISM ekonomistiem licis vilties, un Tramps pieprasa FRS pazemināt Amerikas valūtas kursu.

Bloomberg dolāra indekss kritās līdz nedēļas zemākajam līmenim pēc tam, kad tika publicēts vājāks, nekā gaidīts, ISM atskaites ziņojums par novembri. Uzņēmējdarbības aktivitātes indekss rūpniecībā (ISM Manufacturing) novembrī sarucis līdz 48,1 punktiem salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš, ziņo Piegāžu pārvaldes institūts (ISM).

Vidēji analītiķi prognozēja, ka rādītājs paaugstināsies līdz 49,2 punktiem. Indeksa vērtība, kas zemāka par 50 punktiem, norāda uz uzņēmējdarbības aktivitātes pasliktināšanos norādītajā ekonomikas segmentā, virs 50 punktiem norāda uz tās izaugsmi. Indikators zem šīs atzīmes ir jau četrus mēnešus pēc kārtas.

Tomēr dolāra kurss lejupslīdi sāka jau ilgi pirms vājo datu publiskošanas. Sākumpunkts bija Trampa ieraksti Twitter. Pirmkārt, Tramps ieviesa nodokļus tēraudam un alumīnijam no Brazīlijas un Argentīnas, un, otrkārt, viņš pieprasīja FRS kaut ko darīt ar dolāru, jo tas ir pārvērtēts un kaitē Amerikas lauksaimniekiem.

Tramps apsūdz abas iepriekš minētās Latīņamerikas valstis par zemu savu valūtu novērtēšanu pret dolāru, lai iegūtu eksporta priekšrocības. Lai gan ir grūti iedomāties, kā Argentīnas valūta varētu turēties pretī lejupslīdei apstākļos, kad valsts bija gatava pasludināt septīto valdības obligāciju saistību neizpildi tās vēsturē. Iespējams, ka kādā no investoriem Trampa komentāri atdzīvināja bailes no valūtas intervences.

Iespējams, ka ASV prezidents Donalds Tramps cietīs neveiksmi savos centienos vājināt dolāru, raksta Capital Economics. Tramps vēlas, lai vājāks dolārs stimulētu ASV eksportu un likvidētu tirdzniecības deficītu, taču valūta “mūsuprāt, nav sevišķi dārga, un prezidents, visticamāk, nepieļaus tās pieaugumu tuvāko gadu laikā”, – saka Capital Economics tirgus ekonomists Simons Gambarini.

Dolāram vajadzētu nostiprināties, jo 2020. gadā mazināsies plaisa starp Federālo Rezervju procentu likmēm un citām lielākajām centrālajām bankām, un tirdzniecības karš starp ASV un Ķīnu turpina saglabāt ASV valūtas kā patvēruma pievilcību, uzskata eksperts.

Ir vēl viens viedoklis: eiro pret dolāru varētu nostiprināties 2020. gadā, jo FRS ir vairāk iespēju nekā Eiropas Centrālajai bankai rīkoties monetārās politikas jomā – tā uzskata Ulrihs Leihtmans no Commerzbank.

Drīzāk tā būs FRS, nekā ECB, kas ieviesīs papildu stimulēšanas pasākumus 2020. gadā, reaģējot uz vājāku ekonomisko izaugsmi, un “tāpēc es šajā periodā esmu optimistisks attiecībā uz EUR/USD”, –  saka Leihtmans. Viņš norāda, ka FRS “varēs nodarīt lielāku kaitējumu dolāram”, nekā ECB varētu izdarīt eiro, jo tai ir vairāk iespēju vājināt politiku.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv