Tramps un liras vērtības kritums izraisījuši apjukumu valūtu tirgū

Treideri.lv | 23. maijs 2018 15:59
Tramps un liras vērtības kritums izraisījuši apjukumu valūtu tirgū

Dolāra vērtība šodien aktīvi aug, tā indekss pakāpies par trešdaļu procenta. Taču pret jēnu amerikāņu valūta jūtami zaudē un nokritusies zem psiholoģiskās barjeras – 110 jēnu līmeņa.

Analītiķi min vairākus iemeslus, kas varētu būt vainojami šodienas Forex tirgus svārstībās. Eiro krītas uz Itālijas politisko neskaidrību un vājo statistikas datu fona. Šodien tika publicēti PMI indeksi, kas apstiprināja, ka ekonomiskā izaugsme reģionā zaudē impulsu. Mārciņa krītas dēļ dolāra vispārējā kāpuma, Mejas valdības problēmām, kuras partijai draud jaunas vēlēšanas, un vājajiem Lielbritānijas inflācijas datiem.

Jēna aktīvi aug

Jēna šodien krasi izceļas uz kopējā fona. Japānas valūta kārtējo reizi apstiprina patvēruma valūtas statusu. Japānas investori ar Turcijas liras pārdošanu uzsākuši plaša mēroga jēnas vērtības kāpumu, kam vakar bija tendences raksturs, bet šodien jau draud pāraugt jaunā trenda pret ASV dolāru. Kā raksta aģentūra Reuters, Japānas jēna trešdien pakāpusies pēc tam, kad ASV prezidents Donalds Tramps atvēsināja optimismu attiecībā uz progresu Vašingtonas pārrunās ar Pekinu, paužot neapmierinātību ar to iznākumu.

“Dolāra/jēnas pārim bija jākonsolidējas, taču tirgū tiek izmantots Ziemeļkorejas faktors, lai vājinātu dolāra pozīcijas pēc astoņu nedēļu nepārtraukta kāpuma”, – norāda Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities galvenais valūtu stratēģis Daisaku Ueno, piebilstot, ka USD/JPY īstermiņā var turpināt tirgoties zem 110.

Republikāņi Senātā kritizējuši Trampa rīcību, cenšoties atrisināt Ķīnas jautājumu. Ietekmīgais amerikāņu politiķis – republikānis no Floridas štata Marko Rubio Trampa stratēģiju nosaucis par neefektīvu, paziņojot, ka pārrunās par tirdzniecības nosacījumiem uzvar Ķīna.

Viņi ir izvairījušies no nodokļiem, ieguvuši piekrišanu no ZTE, nepiedāvājot vietā neko vērtīgu, kā sviru izmantojot pārrunas ar Ziemeļkoreju un lauksaimniecības jautājumus”,

– Tviterī raksta Rubio.

Arī senators no Jūtas štata Orins Hetčs, kurš tiek uzskatīts par vienu no Trampa uzticamajiem sabiedrotajiem un ir arī ASV Senāta finanšu komitejas priekšsēdētājs, piekrīt šim viedoklim. Republikānis, Nebraskas štata senators, Bens Sass paziņojis, ka amerikāņu fermerus, ar kuriem viņš ticies, Trampa teiktais par to, ka Ķīna piekritusi pirkt vairāk ASV lauksaimniecības preču, viņus nav pārliecinājis.

Es vēl ne no viena neesmu dzirdējis, ka ASV kaut ko būtu atguvušas no Ķīnas valdības. Fermeri ir nobijušies līdz nāvei”,

– paziņojis Sass.

Aģentūra Bloomberg arī norāda, ka gaistošais optimisms attiecībā uz tirdzniecības sarunām Ķīnas un ASV starpā, kā arī bažas attiecībā uz Trampa tikšanos ar Ziemeļkorejas līderi papildina bailes par riskiem, kas stimulē spēcīgu pieprasījumu pēc jēnas.

Āzijas valūtas un akcijas zaudējušas vērtību uz bažu fona par to, vai plānotā ASV un Ziemeļkorejas sanāksme vispār notiks. Pasliktinās arī situācija Turcijā, kā dēļ bažas izplatījušās visos jaunattīstības tirgos, norāda Bloomberg. Indonēzijas, Indijas un Malaizijas obligācijas kritušās. ASV prezidents Tramps paudis pesimismu attiecībā uz to, vai tikšanās ar Ziemeļkorejas līderi notiks, pat neskatoties uz to, ka oficiālie ASV ierēdņi turpina gatavoties Singapūrā 12. jūnijā ieplānotajai sanāksmei.

Nenoteiktība saistībā ar ASV un Ziemeļkorejas samitu un saspringtā situācija Eiropā turpina nomākt riska apetīti. Dolārs joprojām ir stabils, savukārt vairums Āzijas valūtu izjūt spiedienu”,

– norāda Mizuho Bank galvenais Āzijas valūtu stratēģis Singapūrā Kens Čungs.

Turcija

Turcijas lira nogrimusi līdz jauniem vēsturiskiem minimumiem. Tās kritums šogad jau pārsniedzis 20%, padarot carry-trade jaunajiem tirgus dalībniekiem neinteresantu, jo augstā volatilitāte neitralizē visu iespējamo izdevīgumu no procentu likmju starpībām. Virkne ekspertu, piemēram, Makkormiks no TD un Matiss no Rabobank uzstājīgi aicina Turcijas valdību apturēt šo haosu. Citi cer, ka mazo investoru kapitulācija ir pirmā gaisma tuneļa galā. Taču visi atzīst, ka pāreja pie šādiem devalvācijas tempiem draud ar nekontrolējamu liras kritumu uz centrālās bankas bezdarbības fona, atsakoties veikt valūtu intervences un paaugstināt procentu likmes.

, , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv