Tramps paziņojis par vienošanos ar Meksiku, tādējādi aizstājot NAFTA

Treideri.lv | 28. augusts 2018 11:30
Tramps paziņojis par vienošanos ar Meksiku, tādējādi aizstājot NAFTA

Tramps paziņojis par vienošanos ar Meksiku apmaiņā pret NAFTA, taču darījuma detaļas pagaidām netiek atklātas. Tagad pārrunām par Ziemeļamerikas brīvās tirdzniecības līgumu (NAFTA) vajadzētu pieslēgties Kanādai.

ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka viņam izdevies vienoties ar Meksikas prezidentu Enriki Penju Njeto par jaunu divpusēju tirdzniecības līgumu. Meksikas prezidents preses konferencē piedalījās ar telefona starpniecību.

Uzstājoties preses konferencē Ovālajā kabinetā, Tramps paziņoja, ka ASV un Meksika parakstīs jaunu tirdzniecības vienošanos, kas aizstās Trampa daudz kritizēto Ziemeļamerikas brīvās tirdzniecības līgumu.

Mēs to sauksim par ASV un Meksikas tirdzniecības līgumu”,

– paziņojis Tramps. Pēc viņa teiktā, abreviatūrai NAFTA ir slikta konotācija, jo daudzu gadu garumā ASV šī līguma dēļ cietušas.

Tāpat Tramps paziņojis, ka drīz sazināsies ar Kanādas premjerministru Džastinu Trudo, lai apspriestu vienošanās noteikumus ar trešo NAFTA dalībvalsti. Pēc Trampa teiktā, ja Otava ir gatava piedalīties godīgās sarunās, tad tam ir gatavas arī Savienotās Valstis.

Pēc Trampa paziņojuma, ASV akciju indeksi sasniedza jaunus rekorda augstumus, Meksikas peso vērtība pret ASV dolāru aug, vairums riska aktīvu pieaug, savukārt “drošie” dolārs un obligācijas krīt.

Tāpat valūtu treideri turpina reaģēt uz FRS vadītāja Džeroma Pauela uzstāšanos Starptautiskajā banku simpozijā ASV Džeksonholā pagājušajā piektdienā. CB vadītājs apstiprinājis plānus attiecībā uz turpmāko procentu likmju paaugstināšanu, kas tiks veikta pakāpeniski, lai izvairītos no ekonomiskajiem riskiem. Kā uzskata Commerzbank valūtu analītiķis Ulrihs Loihtmans, daudzi tirgus dalībnieki cerēja, ka FRS vadītāja retorika būs nedaudz agresīvāka.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv