Admiral Markets

Tramps paziņojis par nacionālistisku ASV attīstības kursu

Treideri.lv | 26. septembris 2018 11:00
Tramps paziņojis par nacionālistisku ASV attīstības kursu

ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka ASV valdība rīkosies tikai ASV interesēs un “neupurēs savu suverenitāti par labu globālais birokrātijai”.

Uzstājoties ANO 73. ģenerālajā asamblejā Donalds Tramps veicis nopietnāko paziņojumu attiecībā uz valsts programmu savas prezidentūras laikā.

Kā norāda daudzi novērotāji, Trampa uzstāšanās sākumu pavadīja smiekli, kad 45. ASV prezidents sāka stāstīt par neticamajiem panākumiem, ko viņam izdevies sasniegt divu gadu laikā kopš savas prezidentūras sākuma.

Taču turpmākais Trampa paziņojums rada nopietnas pārdomas daudzām pasaules valstīm.

Pēc kārtējiem paziņojumiem par “negodīgu tirdzniecību” un “sistemātisku tirdzniecības darījumu pārskatīšanu”, Tramps paziņoja, ka ASV viņa vadībā “atsakās no globalizācijas ideoloģijas”.

Uzstājoties ANO Ģenerālasamblejā, Donalds Tramps faktiski paziņoja, ka ASV izvēlas nacionālistisku attīstības kursu, uzskata par “neleģitīmām” daudzus starptautiskas organizācijas to esošajā veidolā, un turpmāk darbosies tikai savās interesēs. Neskaitot Pasaules tirdzniecības organizāciju, Tramps kritizēja arī ANO cilvēktiesību komiteju un Starptautisko tiesu, kas zināma arī kā Hāgas tribunāls.

Nacionālisma tēma kļuvusi par galveno pieturpunktu Trampa uzrunā. Izteikumi par ASV attiekšanos no “globalizācijas” par labu “patriotismam” iepriekš vairākkārt izskanējuši ASV prezidenta bijušā padomnieka Stīvena Benona komentāros.

Pilna Donalda Trampa uzstāšanās ANO Ģenerālasamblejā publicēta Baltā nama oficiālajā mājaslapā.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv