Tramps pārliecināts, ka Ķīna padosies

Treideri.lv | 27. maijs 2019 13:38
Tramps pārliecināts, ka Ķīna padosies

Pirmdien tirdzniecības apjomi ir zemi. Lielbritānijā un ASV šodien brīvdiena.

Pirmdien, pēc neizteiktas dinamikas Āzijas sesijā, Eiropas tirgos akciju cenas pieaug. Investori nolēmuši ieturēt pauzi trīs nedēļu globālajā lejupslīdē, kuru izraisījusi pieaugošā spriedze ASV un Ķīnas tirdzniecības attiecībās.

Eiro kurss stabilizējies pēc tam, kad vadošās Eiropas Savienības partijas saglabājušas savas pozīcijas, neļaujot pie varas piekļūt populistiem.

Euro Stoxx indekss pieaudzis, ko veicināja paredzamā Fiat Chrysler apvienošanās ar franču Renault, kas veicināja abu autoražotāju akciju vērtības pieaugumu. Tā kā ASV un Lielbritānija ir brīvdiena, tad tirdzniecības apjomi ir zemāki nekā ierasts. ASV kompāniju akciju nākotnes līgumi uzrāda pieaugumu. Āzijā akciju vērtības pieaugums fiksēts Ķīnā un Japānā. Honkongā akciju cenas tikpat kā nav mainījušās.

Juaņa kurss pieaudzis pēc tam, kad kāds augsts Ķīnas ekonomikas ierēdnis paziņoja, ka spekulanti, kas pārdot juaņu, neizbēgami cietīs milzīgus zaudējumus.

Jenas kurss krities, jo ASV un Japāna veiksmīgi apspriedušas tirdzniecības vienošanos. Eiropas obligāciju vērtība pieaugusi, tikmēr obligāciju nākotnes līgumu cenas tikpat kā nav mainījušās, savukārt ASV finanšu tirgus ir slēgts. Investori meklē stabilizācijas pazīmes pēc tam, kad tirdzniecības nesaskaņas un neviennozīmīgie ekonomiskie rādītāji iekustinājuši pasaules akciju tirgus, izraisot 2019. gadā pirmo mēneša lejupslīdi.

Vizītes laikā Tokijā prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka ASV panākusi būtisku progresu tirdzniecības pārrunās ar Japānu, kaut gan vienošanās var tikt noslēgta tikai pēc vēlēšanām jūlijā.

Bija daudz spekulāciju par vienošanos starp ASV un Ķīnu. Problēma tā, ka, kaut arī atsevišķas vienošanās ir noderīgas, kopējā tirdzniecības nodokļu radītā nenoteiktība rada ekonomisko kaitējumu”,

– pētījuma ziņojumā raksta UBS Global Wealth Management galvenais ekonomists Pols Donovans.

Ķīnas valdībai nav viegli maksāt nodevas Vašingtonai, un tāpēc galu galā viņi piekritīs parakstīt tirdzniecības vienošanos ar ASV, tā paziņojis ASV prezidents Donalds Tramps. “Agrāk vai vēlāk mēs iegūsim lielisku darījumu”, – viņš pirmdien norādījis preses konferencē Japānā. “Es nedomāju, ka Ķīna spēs turpināt maksāt nodokļus”, – norādījis prezidents, skaidrojot savu pārliecību par tirdzniecības pārrunu panākumiem ar Pekinu.

Atbildot Ķīna aicinājusi ASV līderi uz abpusēju cieņu.

“Mēs vienmēr esam uzstājuši uz to, ka Ķīnas un Savienoto Valstu konsultācijas, tajā skaitā tirdzniecības un ekonomikas jautājumos, jābalsta uz abpusēju cieņu, vienlīdzību un abpusēju izdevīgumu”, – pirmdien brīfingā paziņojis Ķīnas ārlietu ministrs Lū Kans, piebilstot, ka Ķīna vienmēr pieturas pie viedokļa, ka jebkuras nesaskaņas divu pušu starpā jārisina ar draudzīgu pārrunu un konsultāciju starpniecību.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv