Tramps kritizē kriptovalūtas kopumā un Libru tajā skaitā

Treideri.lv | 12. jūlijs 2019 12:34
Tramps kritizē kriptovalūtas kopumā un Libru tajā skaitā

Amerikas prezidents atgādinājis, ka Cukerbergam nāksies strādāt ASV likumu robežās.

Donalds Tramps savā tradicionālajā stilā ar ierakstu Tviterī negatīvi izteicies par kriptovalūtām un vērsis uzmanību uz to, ka Savienotajās Valstīs ir tikai viena reāla valūta.

Es neatbalstu Bitcoin un citas kriptovalūtas, kas nav reāla nauda un kuru strauji svārstīgā vērtība balstās uz gaisu. Neregulēti kriptoaktīvi var veicināt nelikumīgu rīcību, tajā skaitā narkotiku tirdzniecību un citus noziegumus”,

– raksta Tramps.

“…Arī Facebook virtuālajai valūtai Libra būs zems nodrošinājumu vai uzticamība. Ja Facebook un citas kompānijas vēlas kļūt par banku, tām jāiegūst jauna bankas licence un jāizpilda visas uz bankām attiecināmās prasības, kā to darījušas citas starptautiskās un nacionālās bankas”, – nākošajā Twitter ierakstā paziņojis ASV prezidents.

Tramps uzsvēris, ka ASV ir tikai viena reāla valūta, kas ir droša, un tas ir ASV dolārs, piebilstot, ka tā bez šaubām ir visplašāk izmantotā valūta pasaulē.

Trampa komentāri sekoja Libras kritikai no FRS vadītāja Džeroma Pauela puses, kurš norādīja, ka projekta realizācija nav iespējama, kamēr Facebook neatrisinās problēmas, kas raisa nopietnas regulatora bažas. To skaitā Pauels minēja finansiālās stabilitātes riskus, naudas atmazgāšanas iespējas un nepieciešamību nodrošināt patērētāju aizsardzību.

Facebook projektu atbalstījušas 27 kompānijas, tajā skaitā maksājumu sistēmas Visa, Mastercard un PayPal, taču banku sektorā šī ideja sagaidīta diezgan vēsi.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv