Tramps glābj tirgus no riska

Treideri.lv | 30. augusts 2017 10:54
Tramps glābj tirgus no riska

Tramps vakar neņēmās saasināt situāciju ap Ziemeļkoreju, tāpēc bēgšana no riska beidzās ātrāk, nekā varēja gaidīt, ņemot vērā situāciju. Drošie aktīvi vairs nav tik populāri: jēna drošā attālumā atkāpusies no četru mēnešu maksimumiem, zelts joprojām turas netālu no pēdējo deviņu mēnešu augstākajiem līmeņiem, akcijas atgūstas pēc vakardienas krituma.

Āzija jau aizmirsusi par Ziemeļkoreju – tirgi atgūstas

ASV prezidents uz Ziemeļkorejas raķetes palaišanu reaģēja sev neraksturīgi ieturētā veidā, norādot, ka “izskata visus iespējamos variantus”. Tirgus novērtēja nosvērto pieeju un pārstāja pirkt drošos aktīvus un tūlīt pat pārslēdzās no ģeopolitikas uz makroekonomiku. Reģionālie akciju indeksi nedaudz pakāpušies, pie tam par līderi kļuvis Honkongas Hang Seng indekss, uz informāciju tehnoloģiju segmenta rēķina, pakāpjoties par 0.8%. Japānas Topix, neskatoties uz kritumu energonesēju un komunālo pakalpojumu sektoros, pakāpies par 0.4%, savukārt Dienvidkorejas Kospi – par 0.1%. Tikai S&P/ASX 200 uz kopējā pozitīva izcēlies ar savu 0.3% kritumu, ko veicināja negatīvā dinamika telekomunikāciju sektorā. S&P 500 nākotnes līgumi no rīta sadārdzinājās par 0.1%, liecinot par potenciālu indeksa atvēršanos zaļajā zonā.

Nafta krītas, neskatoties uz rezervju samazinājumu

Tropiskā vētra Hārvijs turpina plosīt Teksasas piekrasti, bet nafta cena – kristies. Amerikāņu WTI cenas šorīt kritās par 0.2% līdz 46.33 dolāriem par barelu, savukārt Brent marka zaudējusi 0.3%, nokrītot līdz 51.43. Nekādas drāmas, vienkārša kustība diapazona ietvaros, kaut gan, ņemot vērā būtisko pieprasījuma kritumu no amerikāņu naftas pārstrādes uzņēmumu puses, varēja gaidīt izteiktāku negatīvo dinamiku. Daļēji to nosaka tas, ka daži ražotāji naftas platformās Meksikas līcī apturējuši ieguvi. Teksasas slānekļa ražotāji arī labprātāk vēlas sagaidīt labākus laikus. Taču citu reģionu ražotāji apgriezienus samazināt negrasās, tāpēc naftas joprojām ir daudz vairāk, nekā naftas pārstrādes uzņēmumi ir gatavi pārstrādāt.

API vakar paziņoja par naftas un tās produktu rezervju samazinājumu pagājušajā nedēļā par 5.78 miljoniem barelu, taču šī informācija ir nedaudz novecojusi un uz tirgu īpašu iespaidu neradīja. Šodien iznāks kārtējā porcija oficiālās statistikas no ASV enerģētikas ministrijas, kura, pēc prognozēm, arī liecinās par rezervju kritumu par 1.9 miljoniem barelu. Dati, kas pārsniedz prognozes, visdrīzāk, sniegs cenām īslaicīgu atbalstu, taču, ņemot vērā tirgus ieturēto reakciju uz API, var pieļaut, ka investori joprojām koncentrējas uz vētras Hārvija sekām.

Valūtu tirgos atgriežas interese par risku

Austrālijas dolārs šorīt, iedvesmojoties no celtniecības sektora datiem, kuri tomēr pārspēja prognozes, cieši pietuvojās 0.80 pretestībai. Atgriezusies interese par risku sniedza valūtai papildus atbalstu. Īstermiņa dinamikas ietvaros AUD pārcēlies jaunā diapazonā, un tagad tā kustību ierobežo 0.80-0.7960/50 līmeņi. Kāpuma atjaunošanai īstermiņa perspektīvā nepieciešams pārliecinoši pārvarēt 0.80 pretestību, kā arī uzticams fundamentāls stimuls, piemēram, izejvielu cenu kāpums un dolāra kritums visā tirgus spektrā FRS monetārās politikas prognožu krituma dēļ. Tuvākajā nākotnē AUD/USD kustību ierobežo 0.7990-0.80 un atbalsta zona 0.7865-50.

Vakardienas USD/JPY kritums līdz līdz minimumiem ap 108.25 izskatījās vilinošs, taču lāču cerības uz krītošas dinamikas apstiprināšanu tā arī neattaisnojās: līdz dienas beigām pāris atgriezās virs 109.00, ar uzviju kompensējot iepriekšējo divu dienu kritumu. Nespēja pārvarēt minēto atbalstu galu galā izvērtās augošā korekcijā 110.90-111.00 pretestības virzienā, taču tālāks kāpums arī ir apšaubāms, ņemot vērā trauslo dolāra stāvokli un periodiskās bēgšanas no riska lēkmes. Šodien USD/JPY konsolidējas netālu no atvēršanās līmeņa 109.70 ar nelielu tendenci uz kāpumu.

Eiropas valūtas atkal sastingušas bez izteiktas kustības. Vienoto valūtu nespēja satricināt arī patērētāju uzticības un uzņēmēju klimata atskaites, taču viss interesantākais notiks rīt – iznāks Eirozonas inflācijas un darba tirgus atskaites. Vakar EUR/USD veica vēsturisku izrāvienu virs 1.20, taču, nobīstoties pats no sevis, ātri atgriezās iepriekšējā diapazonā. Atgādinām, ka no tehniskā viedokļa, eiro ir stipri pārpirkts, taču pie labvēlīgas makroekonomisko apstākļu sakritības (inflācijas pieaugums uz ekonomiskās izaugsmes pazīmju fona), tam ir visas iespējas pārcelties jaunā diapazonā ar augšējo robežu 1.21.

, , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv