Tramps gatavo nākošo “tirdzniecības karu” posmu

Treideri.lv | 19. jūnijs 2018 18:10
Tramps gatavo nākošo “tirdzniecības karu” posmu

ASV un Ķīnas tirdzniecības karš uzņem apgriezienus. ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis:

Šodien es ASV pārstāvim tirdzniecības pārrunās devu rīkojumu noteikt Ķīnas preces par 200 miljardiem ASV dolāru, kurām tiks piemēroti papildus nodokļi 100% apmērā”.

Nepieciešams ieviest turpmākus pasākumus, lai mudinātu Ķīnu mainīt savu negodīgo praksi, atvērt tirgu ASV precēm un pieņemt sabalansētākas tirdzniecības attiecības ar Savienotajām Valstīm.

Atgādinām, ka pagājušajā piektdienā Tramps paziņoja par lēmumu no 6. jūlija ieviest muitas nodevu 25% no Ķīnas Savienotajās Valstīs ievestajām precēm. Kopējā šo preču vērtība tiek lēsta ap $34 miljardiem. Ķīna savukārt paziņojusi par atbildes pasākumiem, kas, kā mēs redzam, amerikāņus neapmierināja.

Acīmredzami Ķīna neplāno mainīt savu negodīgo praksi, kas saistīta ar amerikāņu intelektuālā īpašuma un tehnoloģiju objektu ieguvi. Tas rada draudus Savienoto Valstu uzņēmumiem, to darbiniekiem un lauksaimniekiem”,

– paziņojis Tramps.

Pēc pagājušā gada datiem ASV importējusi Ķīnas preces par 505 miljardiem dolāru, savukārt eksports bijis vien 130 miljardi. Tas izraisījis tirdzniecības bilances deficītu abu valstu starpā 376 miljardu ASV dolāru apmērā.

Tirgi uz Trampa lēmumu reaģēja diezgan emocionāli. Amerikāņu indeksu nākotnes līgumu vērtība strauji kritās, tāpat negatīvi reaģēja arī izejvielu cenas.

Kopumā gan nekāda katastrofa nav notikusi. Taču pastāv iespēja, ka jau šovakar mēs kļūsim par diezgan spēcīga krituma lieciniekiem. Jāpiebilst, ka jaunattīstības tirgi jau tā atrodas smagā stāvoklī jau pietiekoši ilgi, taču amerikāņu tirgus parasti kritumu piedzīvo pēdējais.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv