Tramps atkal uzbrūk FRS un Ķīnai

Treideri.lv | 11. jūnijs 2019 09:06
Tramps atkal uzbrūk FRS un Ķīnai

Tramps sūdzas, ka viņa oponentam tirdzniecības karos pieder kontrole pār savas valsts centrālo banku, bet viņam – nē.

ASV prezidents Donalds Tramps atjaunojis savus uzbrukumus Federālās Rezervju Sistēmas virzienā, sūdzoties, ka tā viņu “neklausa”, un no šo neklausīšanu pretstatot tai kontrolei, kāda pār savu centrālo banku ir Ķīnas prezidentam.

Ķīnā centrālās bankas vadītājs ir prezidents Sjī. Viņš var darīt visu, ko vēlas. Viņi devalvē valūtu. Viņi vājina monetāro politiku, lai palīdzētu kompensēt tarifu slogu”,

– norāda Donalds Tramps.

Ķīnas Tautas bankai pietrūkst politiskās neatkarības, kāda piemīt FRS, respektīvi Ķīnas prezidents Sjī Cziņpins un viņa kolēģiem jāapstiprina galvenie bankas lēmumi, pirms tie stājas spēkā.

Kārtējo Trampa uzbrukumu aktivizācija notikusi vien nedēļu līdz FRS sanāksmei Vašingtonā, kur, kā tiek prognozēts, tiešām tiks apspriesta procentu likmju pazemināšanas nepieciešamība, lai kompensētu ekonomiskās izaugsmes tempu samazinājumu, kuru izraisījuši tirdzniecības kari.

Savā pēdējā uzbrukumā ASV centrālajai bankai prezidents atgriežas pie argumenta, ka tam vajadzētu palīdzēt tirdzniecības karos ar Ķīnu. Tā delikāta tēma ASV sabiedroto aprindās, kuri nobažījušies, ka monetārā politika tiek izmantota ārpolitikas mērķiem.

Viņi devalvē savu valūtu. Viņi dara to gadiem. Tas dod viņiem milzīgas priekšrocības. Mums šādu priekšrocību nav, jo mums ir FRS, kura nepazemina procentu likmes”,

– sūdzas ASV prezidents.

Atsvaidzinot atmiņā citas tēmas, par kurām viņš ir vīlies, Tramps norādīja, ka FRS viņu nav klausījusi, izdarot lielu kļūdu. Tā pāragri paaugstinājusi procentu likmes, dienu pirms obligāciju emisijas, tādējādi liekot maksāt vairāk.

Visi Trampa pēdējo mēnešu centieni pakļaut sev centrālo baku cietuši neveiksmi. Viņa personīgā FRS priekšsēdētāja Džeroma Pauela un vietnieka Ričarda Klaridi izvēle guva atbalstu Senātā no abu partiju puses. Tramps tik ļoti bija neapmierināts ar Pauelu, ka pat apsprieda viņa atstādināšanu decembrī.

ASV centrālā banka 2018. gadā četras reizes paaugstināja procentu likmes, atbildot uz ekonomikas izaugsmi un zemāko bezdarba līmeni kopš 1960-tajiem, savukārt kopš decembra politika nav mainīta.

Pagājušajā nedēļā Pauels atvēra durvis likmju samazināšanai, norādot uz investīciju samazināšanos. Daļēji šī nedrošība pastiprinājusies pēc Trampa draudiem par tarifu ieviešanu pret Meksiku, ja tā neapturēs migrantu plūsmu uz ASV. Taču pagaidām nolemts šos tarifus neieviest.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv