Tramps atcēlis tikšanos ar Kimu Čenunu: tirgi saviļņojušies

Treideri.lv | 24. maijs 2018 19:25
Tramps atcēlis tikšanos ar Kimu Čenunu: tirgi saviļņojušies

ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis Ziemeļkorejas līderim Kimam Čenunam, ka atceļ 12. jūnijā Singapūrā plānoto ASV-KTDR samitu.

Diemžēl, ņemot vērā dusmas un atklāti naidīgo attieksmi, kas pausta jūsu paziņojumā, es uzskatu, ka šobrīd rīkot tikšanos nebūtu saprātīgi”,

– teikts ASV prezidenta vēstulē, kas adresēta Ziemeļkorejas līderim. Vēstulē norādīts, ka pasaule un jo īpaši Ziemeļkoreja zaudējusi lielisku ilgi gaidītā miera izlīguma un uzplaukuma iespēju. Šī neizmantotā iespēja, patiesībā, ir bēdīgs vēstures moments… Valstu starpā bijis vērojams brīnišķīga dialoga pirmsākums, un, galu galā, tieši dialogs ir svarīgs.

Iepriekš mediji jau ziņojuši, ka Ziemeļkoreja ļoti skarbi izteikusies attiecībā uz amerikāņu ierēdņu izteikumiem.

Ja ASV ignorēs KTDR gribu un turpinās nelikumības, es piedāvāšu valsts augstākajai vadībai pārskatīt lēmumu par ASV un KTDR līderu samita rīkošanu”,

– norādījis ārlietu ministra vietnieks. KTDR neapmierina Vašingtonas vienpusējā pieeja, pieprasot pilnīgu Phenjanas atteikšanos no kodolprogrammas un tā vietā sniedzot tikai solījumus.

KTDR atbalsta pakāpenisku problēmas risināšanu ar paralēlu abpusēju piekāpšanos.

ASV akciju indeksi ceturtdien paātrināja krituma tempus, reaģējot uz ziņām par ASV prezidenta atteikšanos tikties ar Ziemeļkorejas līderu. 17.00 Dow Jones bija nokrities par 0.61%, līdz 24734.48 punktiem, augsto tehnoloģiju kompāniju indekss NASDAQ – par 0.5%, līdz 7388,66 punktiem, savukārt S&P 500 par 0.57%, līdz 2717.621 punktiem. Pirms tam tie visi kritās ne vairāk kā par 0.3%.

Zelta kotācijas uzlēkušas par 10 dolāriem līdz $1.1306 par unci, jēna sadārdzinās pret dolāru, tāpat dolārs nedaudz zaudē arī eiro un mārciņai. Strauji pieaudzis ar pieprasījums pēc ASV obligācijām: 10-gadīgo obligāciju ienesīgums no 3.0100% nokritis līdz 2.9660%.

Negatīvais noskaņojums turpinās pastiprināties, ja Tramps pamanīsies sabojāt attiecības arī ar Ķīnu. Šodien visi raksta par ASV plāniem ieviest importa nodokļi automašīnām. Tikmēr pati Ķīna tādu pašu nodokli samazinājusi no 25% uz 15%.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv