Tramps ar kritiku uzbrūk FRS vadītājam

Treideri.lv | 21. augusts 2018 09:19
Tramps ar kritiku uzbrūk FRS vadītājam

ASV prezidents Donalds Tramps asi kritizējis Federālās Rezervju Sistēmas (FRS) vadītāju Džeromu Pauelu par viņa bāzes procentu likmes pakāpeniskas paaugstināšanas politiku.

Tramps ar Pauelam adresētu kritiku uzstājies pagājušajā nedēļas nogalē notikušajā slēgtajā tikšanās reizē ar ietekmīgiem ASV republikāņu partijas sponsoriem Ņujorkas štatā.

Kā ziņo avoti, kas piedalījušies šajā pasākumā, Tramps tiekoties paziņojis, ka, ieceļot Pauelu FRS priekšsēdētāja amatā, viņš uzskatīja, ka Pauels būs zemu procentu likmju piekritējs un ar vilšanos konstatējis, ka tā nav.

Iepriekš Tramps paziņoja, ka neatbalsta FRS procentu likmju paaugstināšanu. Pēc Baltā Nama vadītāja domām, tas var izraisīt ASV ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos un kaitēt ASV ārējai tirdzniecībai. Taču prezidenta teiktais, tiekoties Ņujorkā, bija pirmā viņā tiešā kritika Pauelam, kuru Tramps par FRS vadītāju iecēla pagājušā gada novembrī.

Jūlijā Pauels ASV Kongresa Senāta banku komitejas sanāksmē, kas bija veltīta monetārajai politikai, izteicās par labu pakāpeniskam procentu likmju paaugstinājumam. Pauels norādīja uz augstu ASV ekonomikas izaugsmes tempu. Viņš prognozē, ka tuvākajos gados inflācijas līmenis Savienotajās Valstīs atradīsies ap 2% mērķa līmeni.

ASV prezidents nobažījies par to, ka likmju paaugstināšana var atdzesēt ekonomiku, kura šobrīd demonstrē izaugsmi. Tam piekrīt arī Trampa padomnieki. Turpmākas FRS monetārās politikas normalizācijas gadījumā IKP pieauguma un darba vietu radīšanas tempi var palēnināties. Turklāt tieši tad, kad pienāks laiks sākt jaunu priekšvēlēšanu kampaņu (2020. g.).

Tramps jau sen kritizē spēcīgo dolāru un vājās ASV tirdzniecības partneru valūtas, taču pēdējā laikā negaidīti pārslēdzies uz FRS politikas kritiku, uzskatot, ka tieši augstās procentu likmes izraisījušas amerikāņu valūtas sadārdzināšanos.

Kopš Trampa stāšanās valsts prezidenta amatā pagājušā gada janvārī, FRS bāzes procentu likmi paaugstinājusi jau piecas reizes, no kurām divas reizes tas noticis Pauela vadībā. Jūnija vidū FRS likmi paaugstināja līdz 1,75-2%. Tiek prognozēts, ka līdz šī gada beigām likme tiks paaugstināta vēl divas reizes, savukārt nākošgad – trīs reizes.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv