Tramps amerikāņiem sola “nodokļu paradīzi”

Treideri.lv | 16. septembris 2016 10:43
Tramps amerikāņiem sola “nodokļu paradīzi”

ASV republikāņu partijas prezidenta kandidāts Donalds Tramps paziņojis, ka savas uzvaras gadījumā realizēs apjomīgu nodokļu samazināšanas plānu. Par to ziņots Trampa oficiālajā interneta vietnē.

Kā minēts paziņojumā, Tramps ir gatavs veikt pašu radikālāko nodokļu sistēmas reformu kopš ASV prezidenta Reigana laikiem. Plānots, ka maksimālā likme ASV pilsoņiem no 39.3% samazināsies līdz 33%, korporācijām Tramps piedāvā nodokļu likmes samazinājumu vairāk kā divas reizes – no šī brīža 35% līdz 15%. Tik strauju nodokļa samazinājum korporācijām, Tramps skaidro ar nepieciešamību paaugstināt ASV ekonomikas konkurētspēju un tās pievilcību investīcijām.

Bez tam, Tramps piedāvājis ieviest nodokļu atvieglojumus mazturīgajiem, kā rezultātā miljoni nabadzīgo amerikāņu tiks pilnībā atbrīvoti no nodokļu maksāšanas. Vēl ekonomiskā pakete sevī ietver regulācijas, tirdzniecība un enerģētikas nozaru reformas. Pirmās ietvaros Tramps piedāvā ieviest moratoriju jaunām uzņēmējdarbību regulējošām vai ierobežojošām normām.

Tirdzniecības reformu ietvaros viņš piedāvā izstāties no Klusā okeāna partnerības, panākt Ķīnas atzīšanu par valūtu manipulatoru, kā arī ieviest nodevas precēm no valstīm, kuras izmanto negodīgas konkurences formas.

Enerģētikas jomā Tramps uzskata par nepieciešamu atteikties no Parīzes klimata vienošanās, kas pieprasa samazināt ogļskābās gāzes emisijas, neskatoties uz ekoloģiskajiem riskiem, atjaunot ogļu ieguvi un palielināt naftas ieguvi Meksikas līcī. Pēc Trampa vērtējuma, viņa plāns ļaus ekonomikai augt par 3.5% gadā un 10 gadu laikā radīs 25 miljonus darba vietu.

Jautājuma cena ir 3 triljoni ASV dolāru, aģentūrai Bloomberg apgalvo Trampa ekonomiskais padomnieks Stīvens Mūrs. Pēc viņa teiktā, aprēķinus veikuši Tax Foundation analītiķi un tie nav galīgie rādītāji.

Savukārt Oxford Economics ekonomists Džeimijs Tompsons norādījis, ka Trampa migrācijas un ekonomiskās politikas salikums ASV izmaksās 4 miljonus darba vietu, iedzīs valsti recesijā, kas izplatīsies visā pasaulē, un izprovocēs globālo tirdzniecības karu spirāli.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv