Tramps aicina ASV ieviest negatīvas procentu likmes

Treideri.lv | 11. septembris 2019 18:19
Tramps aicina ASV ieviest negatīvas procentu likmes

Rīts nebūtu normāls rīts, ja nesāktos ar tvītu, kas sapurina investorus.

Amerikas Savienoto Valstu prezidents nekādi nespēj likt mierā Federālo Rezervju Sistēmu: rītu viņš sācis ar svaigu kritikas devu tās vadītāja Džeroma Pauela virzienā, nodēvējot viņu ne tikai par naivu, bet arī apšaubot FRS vadības prāta spējas. Vēl jo vairāk, ASV prezidents tiešā veidā lika saprast, ka vēlas, lai citas valstis maksātu ne tikai par aizsardzību no ASV puses, bet arī par tiesībām aizdot viņa valstij līdzekļus.

“FRS jāsamazina mūsu likmes līdz nullei, vai vēl zemāk, bet mums pēc tam jāsāk refinansēt mūsu parādu. Procentu izdevumi var tikt pazemināti, tajā pašā laikā parādsaistību termiņi būtiski palielināti”, – raksta Tramps. “ASV vienmēr jāmaksā viszemākā likme. Inflācijas nav! Tikai Džeja Pauela un FRS naivums neļauj mums darīt to, ko citas valstis jau dara. Iespēju, kāda mēdz būt reizi dzīvē, mēs palaižam garām “muļķu” dēļ”.

Tramps jau vairākkārt runā par to, kas FRS būtu jādara. Investori reaģē salīdzinoši ieturēti, ņemot vērā regulatora neatkarību, taču ar bažām seko ASV prezidenta retorikai. Tramps ar savu tirdzniecības politiku liek FRS virzīties zemāku likmju virzienā, taču joprojām ir neapmierināts ar šīs virzības tempiem, un investori saskata riskus, ka konflikta ar Ķīnu saasināšanās gadījumā Baltais Nams var apiet FRS un izraisīt valūtu karus.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv