Tramps aicina amerikāņus glābt akciju tirgu no sabrukuma

Treideri.lv | 26. decembris 2018 16:20
Tramps aicina amerikāņus glābt akciju tirgu no sabrukuma

Donalds Tramps aicina pirkt būtisku vērtības kritumu piedzīvojušās akcijas. Ar ko šis paziņojums līdzinās Obamas paziņojumam 2009. gadā un vai gaidāms akciju kotāciju pieaugums?

Pagājuši gandrīz 10 gadi kopš brīža, kad krīzes laikā ASV prezidents Baraks Obama deva “zaļo gaismu” akciju pirkšanai, 2009. gada 6. martā paziņojot, ka akciju vērtības koeficienti attiecībā pret peļņu ir samazinājušies līdz tiem līmeņiem, kad vērtspapīru pirkšana kļūst par izdevīgu darījumu.

Šobrīd prezidents Donalds Tramps ir nolēmis atkārtot šo gājienu un aicinājis amerikāņus pirkt lētākas akcijas.

Mums ir uzņēmumi, kas pasaulē ir lielākie. Tiem ir rekordaugsti rādītāji. Tāpēc es domāju, ka tā ir lieliska iespēja nopirkt. Patiesi lieliska iespēja iegādāties”,

– Tramps Ziemassvētkos teica žurnālistiem, tiekoties Baltajā namā.

Parasti Donalds Tramps nekomentē tirgus svārstības, tikai norādot uz tām vai citām kataklizmām, taču straujais pirmssvētku kritums prezidentu stipri sadusmojis.

Turklāt, lai nomierinātu tirgus, Tramps kliedēja bažas par FRS vadītāja Džeroma Pauela un finanšu ministra Mnučina iespējamo atlaišanu.

Atbildot uz jautājumu par FRS priekšsēdētāju Džeromu Pauelu, Tramps teica, ka Centrālā banka “pārāk strauji paaugstina procentu likmes, taču es domāju, ka viņi drīz tiks galā ar šo situāciju”.

Dienu iepriekš, rekorda krituma dienā ASV akciju tirgū, Donalds Tramps paziņoja, ka “vienīgā problēma amerikāņu ekonomikai ir FRS”.

Kopš 2018. gada jūlija ASV prezidents vairākkārt kritizējis pašreizējo FRS vadības monetāro kursu.

Par Mnučinu Tramps teica: “Jā, ļoti talantīgs puisis, ļoti gudrs cilvēks”.

Atgādinām, ka baumas par pretenzijām pret Mnučinu radās pēc tam, kad viņš tikās ar lielāko banku vadību un pārrunāja likviditātes situāciju. Tas pārāk stipri satrauca tirgus dalībniekus, rezultātā pirmdien indeksi atkal sabruka.

Atgriežoties pie Trampa pirmā paziņojuma, kur viņš aicina pirkt akcijas, jānorāda, ka akciju kritums nav bijis uz emocionāli negatīva fona, bet gan tādēļ, ka mainījusies konjunktūra, pirmkārt, likviditātes samazināšanās.

Obamas situācija bija pavisam citāda, tad finanšu sistēmā tika iepludināti miljardi dolāru, un pirmo reizi tika palaista QE programma, tagad mēs redzam līdzekļu izņemšanu un likmju pieaugumu.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. Noris

    Un kas vainas? Es domāju tieši tāpat. Labs laiks lai iepirktos pa lēto. Ok, varbūt kritīs vēl, tad nu jāskatās no maciņa biezuma. Cits atļausies tad piepirkt vēl, citam varbūt vēl jānogaida.

  2. Ja?_

    Labs portāls. Gaidu vairāk rakstu!

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv