Trampa trieciens Huawei var izrādīties šāviens kājā

Treideri.lv | 20. maijs 2019 13:42
Trampa trieciens Huawei var izrādīties šāviens kājā

Aizliegums Huawei tirgot produkciju Savienotajās Valstīs un sadarboties ar ASV korporācijām var radīt daudz nopietnākas sekas, nekā līdz šim uzskatījuši vairums tirgus dalībnieku.

Trampa rīkojums par informācijas un komunikāciju tehnoloģiju aizsardzību ļāvis ASV tirdzniecības ministrijai iekļaut Huawei Technologies un 70 ar to saistītas juridiskas personas to kompāniju sarakstā, ar kurām amerikāņu uzņēmēji vairs nevarēs sadarboties bez īpašas licences. Sekas nekavējoties skāra ne tikai Huawei, bet arī amerikāņu kompāniju akciju vērtību, pirmkārt jau Qualcomm, Broadcom un Intel procesoru piegādātājus. Analītiķi bažījas, ka drīzumā ASV rīcības negatīvo ietekmi izjutīs vēl daudz vairāk pusvadītāju ražotāju.

Daudzi eksperti uzskata, ka Huawei ir tirdzniecības rīks ASV un Ķīnas tirdzniecības karos, un kompānijas atkarība no ASV piegādātājiem ļauj prognozēt, ka kompromiss drīzumā tiks rasts. Savukārt citi vērš uzmanību uz to, ka Ķīna pagaidām nav demonstrējusi īpašu gatavību piekāpties Savienotajām Valstīm, taču pretenzijas pret Ķīnas kompāniju tika paziņotas jau sen, un tā laicīgi audzējusi apjomus procesoru un citu kritiski svarīgu komponenšu ražošanas apjomus. Bloomberg avoti ziņo, ka to pietiek vismaz trīs mēnešu darbībai.

Virkne IT sektora pārstāvju Savienotajās Valstīs pauž bažas, ka Trampa rīkojums var izprovocēt jaunu konflikta eskalāciju un pilnībā iesaldēt tehnoloģiju tirdzniecību abu valstu starpā.

Savukārt ekonomisti brīdina, ka Huawei darbības aizlieguma ilgstošais raksturs var izraisīt kavēšanos 5G infrastruktūras izbūvē Ķīnā, kas negatīvi ietekmēs vairumu komponenšu piegādātāju, no kurām daudzas ir ASV kompānijas.

Neatkarīgi no tā, vai Huawei darbības aizliegums ātri tiks atcelts vai nē, ilgtermiņa perspektīvā Trampa administrācijas rīcība amerikāņu tehnoloģiju sektoram nesola neko labu. Ķīnas valdība jau izdarījusi secinājumus, un trieciens Huawei skars tās aktivitāti ASV pusvadītāju importa aizvietošanā ar savu produkciju.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv