Trampa neveiksmes iedragā dolāru

Treideri.lv | 10. novembris 2017 10:51
Trampa neveiksmes iedragā dolāru

Āzijas akciju indeksiem no krituma izbēgt neizdevās. Šorīt visas reģionālās biržas aizgāja mīnusos, sekojot Volstrītas vakardienas dinamikai, kur vīlušies investori atkal netic, ka Trampam tomēr izdosies realizēt savu, nu jau tik daudz cietušo, nodokļu reformu.

Āzijā vissliktāk klājas Japānas indeksiem, tajā skaitā jēnas kāpuma dēļ: Nikkei Stock Average zaudējis 1.4%, savukārt Topix krities par 0.6%. Austrālijas S&P/ASX 200, uz kalnrūpniecības milžu BHP Billiton un Rio Tinto akciju krituma rēķina, krities par 0.4%. Īpašu iemeslu izpārdošanai nebija, tāpēc, visdrīzāk, investori vienkārši fiksē peļņu šo kompāniju akcijās, kuru vērtība šogad augusi ļoti straujos tempos. Hang Seng spējis atgūt šī rīta zaudējumus uz Apple piegādātāja AAC Tech akciju 3.7% kāpuma rēķina.

Nodokļu reforma: kas teica, ka būs viegli?

Vakar vakarā publicētais reformu plāns pēc Senāta republikāņu versijas būtiskos aspektos stipri atšķiras no tā varianta, ko piedāvāja Pārstāvju palāta, piemēram, korporatīvā nodokļa samazināšanas termiņi, nodokļu grupu skaits, starptautisko nodokļu noteikumu detaļas un izmaiņas nekustamā īpašuma nodokļos. Republikāņu šķelšanās ir acīmredzama. Vai viņiem izdosies atrisināt visas nianses, un to izdarīt līdz gada beigām – jautājums ir atklāts, taču investori, šķiet, jau atbildējuši uz to negatīvi. Pēdējās nedēļas kāpumu tirgū stimulē tikai un vienīgi cerības uz nodokļu reformu, taču šobrīd daudzi steidz paņemt savu peļņu un pamest tirgu, kamēr vēl nav par vēlu.

Tramps cerības atkal neattaisno

Donalds Tramps pametis Pekinu tukšām rokām, jaunu piekāpšanos tirdzniecības jautājumos no ķīniešiem viņš tā arī nav panācis, vienošanos ar Ziemeļkoreju nav parakstījis, tādējādi pastiprinot investoru vilšanos. Kopš viņa ievēlēšanas par prezidentu, pagājis jau gads, un daudzi šobrīd izvērtē, cik tālu viņš ticis attiecībā uz saviem priekšvēlēšanu solījumiem, tādiem kā, padarīt stingrāku tirdzniecības pozīciju, samazināt nodokļus un padarīt brīvāku regulāciju. Acīmredzams, ka pagaidām vērtējums nebūt nav viņam par labu.

Galvenais valūtu tirgus motīvs joprojām ir dolāra kritums vairumā valūtu pāru. Iemesli arvien tie paši: progresa trūkums nodokļu reformā, vilšanās attiecībā uz Trampa panākumiem un lielo spēlētāju peļņas fiksācija dolāra ilgtermiņa pozīcijās.

Jēna izvirzījusies kāpuma līderos

Šajā kontekstā visvairāk paveicās jēnai, kura pēdējā mēneša laikā pret dolāru pakāpusies par 1%. Šorīt Japānas valūta sadārdzinājās par 0.1% līdz 113.47, atkāpjoties no nozīmīgā 114.00 līmeņa drošā attālumā. Vidēja termiņa perspektīvā USD/JPY turpina konsolidāciju šaurā diapazonā, tikmēr nedēļas grafikā veidojas labvēlīgi apstākļi izrāvienam uz leju. Kritums un noslēgšanās zem 113.00/112.80 kļūs par labu iemeslu virzībai uz nākošo mērķi 111.80. Arī EUR/JPY nostabilizējies pie nozīmīga atbalsta 132.10/00. Zaudējot šo līmeni, cross pāris var noripot līdz 130.50, ar noteikumu, ka eiro saglabā status quo.

Eiro diapazonu nepamet

Vienotā valūta vakar labi pakāpās, taču šorīt nedaudz atkāpusies, tas viss joprojām notiek diapazona ietvaros. Sākumam pārim nepieciešam nostiprināties virs 1.1660/70, bet vēl labāk – virs 1.1720. Tas neitralizētu negatīvo komponenti un ļautu cerēt uz korekcijas beigām no 1.2092 maksimumiem. Fundamentāli eiro šobrīd ir maz savu iemeslu kāpumam. Jautājums ir – cik tālu valūta tiks uz cita nelaimes – šoreiz uz dolāra krituma rēķina. Šāda dinamika bez iekšējo faktoru pamatojuma vienmēr izskatās nedroša, taču prakse liecina, ka tā var ilgt nedēļas un pat mēnešus. Tāpēc, kamēr tirgus ir noskaņots pārdot dolāru, eiro ir izredzes.

, , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv