Tirgus uzmanība pievērsta notikumiem ASV

Treideri.lv | 22. jūnijs 2016 13:34
Tirgus uzmanība pievērsta notikumiem ASV

Pēc otrdienas kāpuma, dolārs trešdien koriģējas uz leju, tikmēr britu mārciņa nostiprinās gaidot Lielbritānijas referendumu par turpmāko dalību ES. Pēdējās aptaujas galvenokārt liecina par viedokļu nobīdi par labu Lielbritānijas palikšanai ES, taču kopumā spēku samērs joprojām ir vienāds.

Neskatoties uz to, ka atbalsts Lielbritānijas dalībai ES ir pieaudzis, izredzes joprojām saglabājas 50/50″,

– uzskata Global-info Co. kompānijas eksperts Tokijā Kaneo Ogino.

Dolārs otrdienas vakarā pirmo reizi gandrīz nedēļas laikā uz kādu laiku pārvarēja 105.00 jēnu atzīmi,taču trešdienas pēcpusdienā tirgojas ap 104.60. Dolārs pakāpās pēc ASV FRS priekšsēdētājas Dženetas Jellenas uzstāšanās Senāta banku komitejā, kur bija dzirdams piesardzīgs optimisms attiecībā uz amerikāņu ekonomiku. Viņa apstiprināja, ka tirgum jāgatavojas pakāpeniskai federālo fondu likmju paaugstināšanai.

Mēs joprojām gaidām divus FRS likmes paaugstinājumus šogad, lai arī pastāv acīmredzams risks, ka vairāk par vienu nesagaidīsim”,

– norāda Rodrigo Ketrils no National Australia Bank.

Eiro tirgojas ap $1.1290, kaut gan vēl pirmdien tas sasniedza divu nedēļu maksimumu $1.1383. ECB prezidents Mario Dragi otrdien uzstājoties atkārtoja, ka regulators ir gatavs nepieciešamības gadījumā izmantot visus pieejamos instrumentus.

Sterliņu mārciņa otrdien atkāpās no sešu mēnešu maksimuma $1.4788, kad tika publicēta svaigākā aptauja, atklājot, Brexit piekritēju pārākumu. Šobrīd tā tirgojas ap $1.4680. Investori šobrīd izvairās no lielām pozīcijām valūtu tirgū. Pēc JPMorgan analītiķu domām, dolārs svārstīsies 103.50-105.50 jēnu diapazonā līdz brīdim, kad kļūs zināmi referenduma rezultāti. Tiek prognozēts, ka rezultāti tiks publiskoti piektdien pēc 8.00 pēc Latvijas laika.

Ja Lielbritānija paliek ES locekles statusā, dolārs var uzlēkt  līdz 108 jēnām. Savukārt, ja briti vēlēsies pamest bloku, iespējams amerikāņu nacionālās valūtās kritums līdz 101 jēnai, prognozē JPMorgan.

Forex valutu grafiks USDJPY H1

Izejvielu valūtas atkāpās, taču vēlāk spēja atgūties. Austrālijas dolārs pakāpies līdz $0.7495, atkārtoti pietuvojoties otrdien sasniegtajam septiņu nedēļu maksimumam $0.7513. Šodien tirgus uzmanība atkal būs piesaistīta FRS vadītājai Dženetai Jellenai 17.00 pēc Latvijas laika, kā arī tajā pašā laikā publicējamai statistikai par mājokļu pārdošanas apjomiem valstī.

 

Treideri.lv

, , , , , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv