Tirgus Terēzai Mejai nepalīdzēs ietekmēt parlamentu

Treideri.lv | 26. novembris 2018 16:02
Tirgus Terēzai Mejai nepalīdzēs ietekmēt parlamentu

Fondu pārvaldnieki šaubās, ka mārciņas vērtība varētu mazināties, ja parlaments neapstiprinās Mejas vienošanos.

Tie, kas cer, ka finanšu tirgi nāks palīgā Brexit darījumam, riskē ar vilšanos, brīdina investori.

Šī teorija pēdējā laikā kļūst arvien aktuālāka konservatoru aprindās un balstās uz uzskatiem, ka mārciņa kritīs, ja parlaments neapstiprinās Mejas un ES vienošanos. Un, ņemot vērā pretošanos visās frontēs, šāda perspektīva šķiet visai reāla.

Šajā gadījumā augstāka volatilitāte tirgū liks parlamentam uz vienošanos paskatīties no citas puses un apstiprināt to otrajā balsojumā, analoģiski tam, kā amerikāņu likumdevēji apstiprināja problemātisko aktīvu glābšanas programmu, lai novērstu valsts finanšu sistēmas sabrukšanu 2008. gada banku krīzes laikā.

Nedomāju, ka pirmā izgāšanās (parlamentā) stipri ietekmēs tirgus. Cilvēki gaida, ka darījums tiks pastiprināts otrajā vai trešajā balsojumā. Turpmāks mārciņas kritums pēc pirmā balsojuma parlamentā nevienam paniku neraisīs, norāda kāda liela hedž-fonda vadītājs, piebilstot, ka mārciņas vērtībā ir iecenots daudz negatīvu ziņu.

Vēl jo vairāk, hedž-fondi labprātāk izvairās no pārāk agresīvām likmēm uz mārciņas kritumu. Daudzi tirgus dalībnieki uzskata, ka mārciņa, kas šodien tirgojas ap $1.28, var uzlēkt līdz $1.35-$1.40, ja parlaments apstiprinās Mejas vienošanos, vai arī nokrist līdz $1.15 gadījumā, ja Lielbritānija no ES izstāsies bez vienošanās. Fondu pārvaldnieki baidās kļūdīties un rezultātā skaidroties investoru priekšā par savām likmēm saistībā ar neparedzamo Lielbritānijas politiku.

Pagājušajā svētdienā britu finanšu ministrs Filips Hemonds norādīja uz vētrainas negatīvas reakcijas risku gadījumā, ja balsojumā Mejas vienošanās tiks noraidīta.

Ja balsojums izgāzts, sekas solās būt nopietnas. Mēs riskējam saskarties ar potenciālu ekonomisko haosu. Esmu pārliecināts, ka saņemsim atklāti negatīvu reakciju no uzņēmēju sabiedrības, investoru un citu tirgus dalībnieku puses”,

– uzsvēris ministrs.

Tikmēr Dauningstrītā noliedz dubultā balsojuma plānu, cerot, ka haoss tirgū pēc pirmās izgāšanās liks parlamentāriešiem pateikt “jā” atkārtotā balsojuma ietvaros.

Pēc viena no Mejas sabiedroto teiktā, būtu klaji bezatbildīgi veidot stratēģiju, balstoties uz potenciālo haosu tirgos. Pieaugošie uzskati, ka pirmais balsojums būs tāda kā “iesildīšanās” pirms otrā, sevī slēpj lielu bīstamību, jo pēc pirmā vienošanās noraidījuma var rasties vēl vairāk šī darījuma kritiķu.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv