Tirgus sastingst ASV vēlēšanu gaidās

Treideri.lv | 26. oktobris 2016 08:52
Tirgus sastingst ASV vēlēšanu gaidās

Ja nebūtu Austrālijas dolāra, šodienas Āzijas sesiju pilnībā varētu saukt par garlaicīgu. Vairums valūtu, gaidāmo ASV vēlēšanu un to neskaidrajām sekām globālajā makroekonomikā, nejūt sevī spēku kaut kur virzīties.

Par vienīgo satraukuma avotu kļuva Austrālijas inflācijas atskaite, kur cenu spiediens trešajā ceturksnī pieaudzis līdz 1.5% salīdzinājumā ar prognozēto 1.3% rādītāju. Pie visa vainīgi augļi un dārzeņi: sliktie laika apstākļi, sliktā raža, vājais sortiments veikalu plauktos un, kā sekas, cenu kāpums.

Pārējās preču un pakalpojumu kategorijās būtiskas izmaiņas netika novērotas. Taču Austrālijas Rezervju Bankai ar šo iemeslu pietiks, lai nākošās nedēļas otrdienas sanāksmē atturētos no procentu likmju pazemināšanas. Taču pirmā emocionālā reakcija var izrādīties īslaicīga, galu galā investori jau tā necerēja uz likmes pazemināšanu novembrī, vēl jo vairāk, pēdējā laikā regulators uzvedas diezgan agresīvi. To stipri uztrauc mājokļu tirgus pārkaršana. Atgādinām, ka pēdējā monetārās politikas atskaitē, kas publicēta augustā, ARB inflāciju gada beigās prognozēja 1.5% līmenī un līdz 2018. gada decembrim iespējamu tās pieaugumu līdz 2.5%.

AUD/USD pacentās pārvarēt 0.7700 pretestības līmeni, taču koriģējās līdz šī brīža 0.7685, kas arī apstiprina uzskatus, ka vēršu dinamika negūs turpinājumu bez papildus stimuliem, piemēram, negaidīta dolāra krituma vai izejvielu aktīvu cenu kāpuma veidā.

Eiro un jēna grimst anabiozē

Visādi citādi tirgos valda klusums un miers. Volatilitāte atgriezusies pie divu gadu minimumiem un, iespējams, tur paliks tuvākās divas nedēļas. Investori gatavojas gada nozīmīgākajam politiskajam notikumam – ASV prezidenta vēlēšanām. Šī notikuma sekas finanšu tirgos ir grūti paredzamas, tāpēc daudzi dod priekšroku neriskēt. Taču prakse rāda, ka šāds sastrēguma stāvoklis parasti beidzas ar efektīgu kustību.

USD/JPY, neskatoties uz straujo Eiropas sesijas korekciju no Āzijas maksimumiem, nostiprinājies virs 104.00. Vēl jo vairāk, šorīt pārim izdevies atsperties no šī apgabala un šobrīd tas tirgojas uz 104.23. Patīkamas ziņas tiem, kas cer uz tālāku jēnas devalvāciju, taču, pirms izdarīt tālejošus secinājumus, jāpārdzīvo Japānas Bankas 1. novembra sanāksme, FRS 2. novembra sanāksme, kā arī ASV vēlēšanas 8. novembrī. Nākošā nedēļa solās būt interesanta.

EUR/USD vakar tomēr atjaunoja minimumus, nokrītot līdz 1.0851, taču, neskatoties uz Dragi piesardzīgajiem komentāriem, spēja dienu noslēgt zaļajā zonā. Vakar uzstājoties Berlīnē, Eiropas Centrālās Bankas vadītājs apsolīja nesamazināt stimulu programmu, kamēr netiks sasniegts inflācijas mērķis. Nekā konkrēta, taču ir pamats nospēlēt uz ASV un Eiropas monetāro politiku diverģenci. Šorīt eiro vienkārši nekustīgi pielipis atvēršanās līmeņiem un, ņemot vērā Eiropas sesijas patukšo kalendāru, diez vai tuvākajā laikā atdzīvosies.

Ar mārciņu, kā aprasti, viss ir sarežģītāk

Anglijas Bankas vadītājs Marks Karnī vakar Lordu palātai ziņoja par ekonomisko situāciju valstī gaidāmā Brexit kontekstā. Taču valūta kritumu sāka jau pirms tam. Daži, jo īpaši pircēju pusē, tiecas vainot zemo likviditāti salikumā ar valsts kases kanclera Filipa Hemonda komentāriem, kurš, kā izrādās, šajā posmā nespēj iedomāties atteikšanos no obligāciju iegādes programmas, tādējādi piebeidzot mārciņu un liekot tai testēt minimumus zem 1.2080. Tas ir zemākais kurss kopš referenduma laikiem. Tikmēr par savu 100 punktu atgūšanos marciņai jāpateicas tieši Markam Karnī, kurš skaidri licis saprast, ka uz likmes pazemināšanu šogad vairs var necerēt, jo banka nav vienaldzīga attiecībā uz mārciņas likteni un seko tās dinamikai, kā arī tam, kā tas ietekmē inflācijas raksturu.

Tad ieguvi tomēr nesamazinās?

Nafta vakar atkal kritās. Brent cieši pietuvojās 50 dolāru atzīmei, savukārt WTI jau nokrita zem šīs atzīmes. Tam par iemeslu bija pieaugošās šaubas par jebkādu OPEC vienošanos dzīvotspēju attiecībā uz naftas ieguves apjomu samazināšanu. Investori palēnām noņem rozā brilles un sāk saprast, ka, pat ja kaut kāda formāla vienošanās tiks panākta, pārprodukcijas problēmu tā neatrisinās. Lībija un Nigērija ātri palielina ieguves apjomus, arī Irāna nevēlas palikt malā. Šie faktori salikumā ar pieprasījuma samazināšanos Ķīnā, iespējams, līdz pat OPEC sanāksmei ierobežos naftas centienus atgūties.

, , , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv