Tirgus pieklusis diapazonos, taču šis miers var būt mānīgs

Treideri.lv | 19. decembris 2017 12:51
Tirgus pieklusis diapazonos, taču šis miers var būt mānīgs

Tirgus pamazām pāriet pirmssvētku režīmā, aktivitāte samazinās, pat bitcoin jau pāris dienas uzvedas mierīgi un rekordus vairs nelabo. Uz dolāru joprojām spiedienu rada gaidāmais balsojums par nodokļu reformu, savukārt naftas cenas gaida rezervju atskaiti.

Eiro varētu pakāpties uz pozitīvās makro-statistikas fona

Vāci institūts IFO šorīt publicēja uzņēmēju noskaņojuma indeksu, kas kārtējo reizi visiem pierādīja, ka Eirozonas lielākā ekonomika atveseļojusies un šobrīd ir lieliskā formā. Eiro šī ziņa var kļūt par labu iemeslu turpināt kāpumu un kārtīgi nostiprināties virs šorīt šķērsotās  1.18 atzīmes. Jo īpaši, ja dolārs turpinās zaudēt pozīcijas visā tirgus spektrā. Taču, neskatoties uz īstermiņa kāpuma potenciālu, eiro joprojām ir iesprostots salīdzinoši šaurā diapazonā, un pircēju entuziasms var pagaist jau tuvojoties 1.1830-50. Šī apgabala pārvarēšana noslēgs EUR/USD negatīvo korekciju un ļaus cerēt uz kustību līdz 1.19 un tālāk.

Brexit joprojām ir kā Damokla zobens pār mārciņu

Arī mārciņa nedaudz aug. Valūta jau pietuvojusies 1.34 atzīmei, taču šī līmeņa pārvarēšanai nav sadūšojusies. Lielbritānijas makro-statistikas kalendārs šodien, tāpat kā turpmāko nedēļu, ir tukšs. Tikai piektdien iznāks 3. ceturkšņa IKP galīgais rādītājs, taču arī tas, diez vai ietvers jaunu treideriem aktuālu informāciju. Tas nozīmē, ka investoru uzmanība atkal koncentrēsies uz Brexit. Eiropa un Lielbritānija ķeras pie tirdzniecības attiecību apspriešanas, tikmēr Mišels Barnjē – galvenais pārrunu vadītājs no ES puses jau baida visus ar savu stingro nostāju. Vakar intervijā izdevumam Guardian viņš uzsvēra, ka nekādu īpašu nosacījumu finanšu sektoram nebūs, savukārt Lielbritānijai būs jāpakļaujas visiem noteikumiem, kurus ES izdomās uz pārejas periodu. Tātad Eiropa turpina darīt visu iespējamo, lai Lielbritānija pēc izstāšanās nevarētu izmantot ES dalības priekšrocības un “atzītu savu kļūdu”. No tehniskā viedokļa tuvākā lokālā pretestība pēc 1.34 ir 1.3430 un 1.3470. Atbalstu veido vakardienas minimums 1.33.

Bitcoin pieklusis: aizdomīgi

Bitcoin nedēļas nogalē atjaunojis rekordus un kopš tā laika stabilizējas ap 18600 dolāriem. Šonedēļ Čikāgas birža CME uzsāka bitcoin nākotnes līgumu tirdzniecību, taču pēc sākotnējā cenu kāpuma, vērtība kritās un pirmo dienu noslēdza ar 2.1% kritumu, taču joprojām ar prēmiju salīdzinājumā ar spot cenu. Tirdzniecības apjomi pirmajā tirdzniecības dienā CME pārsniedza 100 miljardus dolāru, salīdzinot ar 75 miljardiem CBOE. Kopumā, kopš nedēļas sākuma bitcoin cena ir kritusies un gada beigās peļņas fiksācijas ietvaros var attīstīt negatīvu korekciju. Šķiet, tikai slinkie nerunāja par to, ka kriptovalūtu tirgū izpleties burbulis, taču tajā pat laikā neviens nezin, kad tas plīsīs, un kas būs katalizators. Vismaz pietiekoši dziļa korekcija pirmssvētku zemās aktivitātes tirgū ir pilnībā iespējama.

, , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv