Tirgus pērk riska aktīvus un dolāru, kamēr tie lēti

Treideri.lv | 31. augusts 2017 09:27
Tirgus pērk riska aktīvus un dolāru, kamēr tie lēti

Ģeopolitiskās kaislības ap Ziemeļkoreju noklusušas – drošie aktīvi vairs nevienam nav vajadzīgi. Vakar ASV prezidents Donalds Tarmps atturējās no liekiem agresīviem izlēcieniem Ziemeļkorejas virzienā, savukārt Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs aicināja būt ieturētam un nekaitināt diktatoru, norādot arī, ka jaunas sankcijas attiecībā uz šo valsti diez vai dos vēlamo efektu.

Tātad šobrīd konflikta pierimšana vērojama uz rietumu izsvērtās pieejas rēķina. Tirgū tas izpaudās kā aiziešana no drošajiem aktīviem un jauns intereses par risku vilnis. Visvairāk cieta zelts: dārgmetāla cenas tuvojas 1300 atbalstam, bet no pirmdien sasniegtajiem vairāku mēnešu maksimumiem palikušas vien atmiņas. Par galveno valūtu tirgus atstumto kļuva jēna. Iemesls tas pats: anti-riska noskaņojumu kritums un ASV obligāciju ienesīguma stabilizācija. Pārī ar dolāru, ja par atskaites punktu ņemam pirmdienas minimumu 108.25, jēna kritusies par vairāk kā 200 punktiem.

Vairums akciju tirgu Āzijā turpina augt. Par izņēmumu kļuva vien Honkongas Hang Seng indekss, kurš Ķīnas banku akciju krituma dēļ, zaudēja 0.7%. Japānā Topix bauda ne tikai interesi par risku, bet arī ilgi gaidīto jēnas kritumu pret dolāru. Indekss no rīta pakāpās par 0.7%, galvenokārt uz finanšu sektora kompāniju rēķina. Arī Austrālijā S&P/ASX 200, pateicoties ieguves kompāniju pozitīvajai dinamikai, pakāpās par 0.5%.

Dolārs cenšas atspēlēties, taču panākumi ir minimāli

Dolārs izvairījies no kritiena bezdibenī virknē nozīmīgāko valūtu pāru (pirmkārt jau pret eiro un jēnu), un šobrīd cenšas atgūties, pie tam diezgan veiksmīgi. Aiz šī pagrieziena slēpjas vairāki dažādas intensitātes pakāpes faktori. Pirmkārt, tas ir tehniskais aspekts: pēc nozīmīgu vairāku gadu minimumu testēšanas, sekoja elementāra korekcija. Kopējais trends tādēļ nav mainījies, taču, acīmredzams, ka dolāra lāčiem nepieciešams atgūt spēkus, pirms atkal censties lauzt vairāku gadu barjeras. Otrkārt, tas ir fundamentālais aspekts: trešdien iznāca vairākas labvēlīgas makro-ekonomiskās atskaites, kas papildus motivēja peļņas fiksāciju dolāra īsajās pozīcijās. 2. ceturkšņa galīgais IKP iznāca labāks nekā prognozēts, pie tam investoriem izveidojusies cerība uz labvēlīgas dinamikas saglabāšanos arī 3. ceturksnī. Arī ADP nodarbinātības rādītājs apsteidzis prognozes un uzlabojis noskaņojumu pirms piektdienas NFP atskaites, neskatoties uz zemo šo statistikas rādītāju korelāciju. Un visbeidzot, treškārt, tas ir politiskais aspekts: Trampa administrācija atmetusi ar roku veselības aizsardzības reformām, nolēmusi ķerties pie nodokļiem. Investori joprojām cer uz atvieglojumiem biznesam, un tas ir labi dolāram, līdz tam brīdim, kamēr Tramps neatdursies pret kārtējo nesaprašanas un nepatikas sienu Kongresā.

Eiro/dolārs vakar noslēdzās zem 1.1900, dienu grafikā izveidojot krītošo zvaigzni. Tehniski, aina vēršiem nav labvēlīga. Korekcijas ietvaros pāris var nokrist līdz 1.17 un pat zemāk, taču vidējā termiņā eiro saglabā savu pievilcību, jo īpaši kā aktīvs, kuru var pirkt uz kritumiem.

Dolārs/jēna vakar pārvarēja 110.00 atzīmi, savukārt šorīt turpina doties 111.00 virzienā. Pagaidām šis līmenis kalpo kā droša pretestība, kas pagājušā mēneša laikā pārdzīvojusi vairākus testus. Lai šoreiz viss izdotos, mums nepieciešami pozitīvi ASV darba tirgus dati, kas ļaus paaugstināt prognozes attiecībā uz FRS likmēm; otrs – vispārējs dolāra kāpums; trešais – mierīga ģeopolitiskā noskaņa un interese par riska aktīviem.

Austrālijas dolārs/ASV dolārs vakar atkal pietuvojās 0.808 pretestībai, taču ātri nolaidās no debesīm uz zemes. Šodien pāris aizgāja zem 0.7900 atzīmes, taču bez papildus fundamentāliem stimuliem krītošā dinamika zaudē impulsu. Ķīna publicēja labvēlīgu uzņēmēju aktivitātes statistiku apstrādes rūpniecības segmentā, ar ko arī palīdzēja Austrālijas dolāram stabilizēties. Atgādinām, ka nākošnedēļ iznāks Austrālijas IKP atskaite, savukārt Rezervju Banka paziņos lēmumu par turpmāko monetāro politiku. Šajā sakarā valūta, visdrīzāk, turpinās konsolidāciju esošajā diapazonā un, tuvojoties minētajiem notikumiem, volatilitāte pieaugs.

Visu vai neko? Eiro gaida inflācijas atskaites

Eiropas sesija šodien ir notikumiem bagāta. Sesijas zvaigzne būs provizoriskie augusta inflācijas rādītāji. Vakar publicētās Vācijas un Spānijas CPI indeksu atskaites uzrādīja pārliecinošu pieaugumu. Ja arī šodienas rādītāji pārsniegs prognozes, izlēmīgi noskaņotie ECB locekļi iegūs papildus trumpjus, ko varēs izspēlēt tuvākajā sanāksmē. Diez vai tas uzreiz novedīs pie likmes paaugstināšanas, taču bilances samazināšanu tas noteikti padarīs reālāku. Kopumā, inflācijas risku pieaugums Eirozonā tiks uztverts kā iemesls pārskatīt prognozes attiecībā uz ECB monetāro politiku, kas nobremzēs eiro korekciju, neskatoties uz acīmredzami pārpirkto vienotās valūtas stāvokli. Nelabvēlīgie dati paātrinās kritumu ar tuvāko mērķi 1.1700.

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv