Tirgus par 100% pārliecināts, ka FRS šonedēļ paaugstinās likmes, taču saglabājas arī zināma intriga

Treideri.lv | 19. marts 2018 13:41
Tirgus par 100% pārliecināts, ka FRS šonedēļ paaugstinās likmes, taču saglabājas arī zināma intriga

Federālo fondu likmes nākotnes līgumu tirgus par 100% ir pārliecināts, ka FRS likme Atvērtā tirgus komitejas komitejas šīs nedēļas sanāksmē tiks paaugstināta. Kaut arī monetārās politikas normalizācijaprakstiski ir garantēta, pastāv tomēr zināma intriga.

Pagājušajā mēnesī FRS jaunais prieksšēdētājs Džeroms Pauells lika saprast, ka šogad nevajadzētu izslēgt 4 paaugstinājumu iespēju, kaut gan regulatora prognozēs šobrīd atspoguļoti trīs likmes paausgtinājumi. FRS savu prognozi aktualizēs šonedēļ, savukārt Pauells rīkos preses konferenci ņemot vērā, ka amerikāņu obligāciju ienesīguma līkne pēc viņa februāra komentāriem kļuvusi lēzenāka.

Goldman Sachs Group Inc eksperti prognozē, ka vidējā paaugstinājumu prognoze marta sanāksmē pieaugs līdz četriem paausgtinājumiem 2018. gadā. Citi šaubās, ka FOMC, kura plānoja politiku normalizēt pakāpeniski, tagad tik strauji varētu paausgtināt savas prognozes. Jo īpaši pēc vāju statistikas datu sērijas, kuri noveduši pie ekonomiskās izaugsmes prognožu pasliktināšanās. No FRS retorikas var būt atkarīgs, vai treideri arī turpmāk pārdos valsts kases obligācijas, vai tomēr ienesīgums pagaidām stabilizēsies. Dolāra kurss nonāks zem spiediena, ja obligāciju ienesīgums kritīsies, un otrādi – iegūs atbalstu, tā pieauguma gadījumā.

Centieni orientēt tirgu uz biežāku likmju paaugstināšanu marta sanāksmē izskatītots nedaudz priekšlaicīga, ņemot vērā ekonomiskās izaugsmes un inflācijas fundamentālās perspektīvas, uzskata Societe Generale SA. eksperti.

Neatkarīgi no tā, kādi lēmumi tikspieņemti, tie ietekmēs visu obligāciju tirgu un var izraisīt svārstības arī citos tirgos. Sanākme notiks laikā, kad divgadīgo obligāciju ienesīgums gandrīz sasniedzis desmit gadu augstāko atzīmi, savukārt ilgtermiņa vērtspapīru likmes atkāpušās no 2018. gada maksimumiem. Līknes forma ir tuvu pašai lēzenākai kopš 2007. gada, savukārt monetārās politikas normalizācijas paātrinājums veicinās tās inversiju.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv