Tirgus norimies, investori gaida jaunus katalizatorus

Treideri.lv | 11. oktobris 2016 10:09
Tirgus norimies, investori gaida jaunus katalizatorus

Britu politiķiem patīk vāja mārciņa, Japānas proficīts turpina paātrinātu kāpumu, eiro lēnām slīd lejup, savukārt nafta aizdomīgi turpina kāpumu.

Vai britu politiķi vēlas vāju mārciņu?

Britu mārciņa turpina kritumu, pilnīgi un galīgi atspēkojot teoriju par treidera kļūdu vai citiem tīri tehniskiem krituma iemesliem. Šorīt GBP/USD jau nokrities zem 1.2300 un pilnībā var turpināt kritumu, ja britu politiķi turpinās uzstāties šādā garā. Deivids Deiviss, par Lielbritānijas izstāšanos no ES atbildīgais ministrs, vakar ieteica no mārciņas devalvācijas netaisīt traģēdiju. Pēc viņa teiktā, lētai mārciņai ir daudz vairāk priekšrocību, nekā trūkumu, galvenokārt, tūrisma industrijai un vispārējai britu rūpniecības konkurētspējai.

Līdzīgs viedoklis ir arī bijušajam Anglijas Bankas vadītājas Mervinam Kingam. Vakar intervijā aģentūrai Sky News viņš mārciņas kritumu nodēvēja par gaidītām pārmaiņām. Jāpiebilst gan, ka Deivisa komentāri ir pretrunā ar valdībā pieņemto praksi nevērtēt situāciju valūtu tirgū. Redzēsim, kurš vēl no politiķiem riskēs pārkāpt šo principu.

Kas varētu pacelt jēnu pāri 104.00 līmenim?

Japāna publicējusi tekošās bilances augusta datus: proficīts turpina augt paātrinātā tempā, atskaites periodā tas pārsniedzis 2 triljonus jēnu, kaut gan vairums ekonomistu prognozēja kritumu par 1.5 triljoniem. Tirdzniecības bilances proficīts krities līdz 234 miljardiem jēnu, salīdzinot ar 613.9 miljardiem jūnijā. Neskatoties uz samazinājumu, dati tomēr bija labāki par prognozēm (vidējā prognoze bija +116.5 miljardi jēnu), bez tam, Japāna joprojām eksportē vairāk preču, nekā iepērk ārējos tirgos.

Jēna uz datiem reaģēja salīdzinoši atturīgi, par cik investorus šobrīd vairāk interesē Japānas Bankas monetārā politika. Pagājušajā mēnesī regulators paziņoja par savu prioritāšu maiņu un apsolīja līdz pēdējam cīnīties ar deflāciju. Tas ir izdevīgs iemesls pārdot jēnu pret dolāru, jo īpaši, ņemot vērā potenciālos FRS plānus paaugstināt procentu likmes.

Kopš Āzijas sesijas sākuma USD/JPY ir pakāpies, notestējis tehniski nozīmīgo 104.00 līmeni, taču tas ir ciets rieksts, kuru bez droša fundamentāla katalizatora pāris nepārvarēs. Atgādinām, ka pēdējā pusotra mēneša laikā bija četri mēģinājumi noslēgt dienu virs šī līmeņa un visi neveiksmīgi. Rīt Federālā Atvērtā Tirgus Komiteja publicēs septembra sanāksmes protokolu – tas ir tuvākais potenciāli nozīmīgais notikums šajā sakarā.

Eiro nolemts diapazonam

EUR/USD neatpaliek no pārējiem un lēnām krītas. Pirmdien pāris zaudēja visu, ko izdevās atkarot piektdien un noslēdz dienu mīnusos uz 1.1148 atzīmes. Šodien eiro apstājies ap 1.111 atzīmi.

Šodien vācu Eiropas ekonomisko pētījumu centrs (ZEW) publicē ekonomisko noskaņojumu indeksu, kas tiek veidots pēc finanšu sektora speciālistu aptaujas rezultātiem. Tas ir labs apsteidzošais indikators, kas ļauj spriest par procesiem reālajā ekonomikā. Eiro, pozitīvu datu gadījumā, var pakāpties, taču diez vai bez vispārēja dolāra krituma visā tirgus spektrā tam izdosies pamest īstermiņa diapazona robežas.

Savukārt dolārs pagaidām pozīcijas zaudēt negrasās, vismaz līdz FOMC sanāksmes protokolu publikācijai. No tehniskā viedokļa, 1.1100/20 diapazonā izveidots stabils atbalsts un pagaidām tā izsišanai cienīgus iemeslus neredz.

Nafta tomēr sadārdzinās… aizdomīgi

Krievija un Saūda Arābija ātri apturēja naftas cenu krītošo korekciju. Vēl jo vairāk, pateicoties draudzīgiem solījumiem iesaldēt un pat samazināt naftas ieguves apjomus,  Brent marka pirmdien atjaunoja gada maksimumus.

, , , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv