Tirgus joprojām ASV nodarbinātības datu iespaidā

Treideri.lv | 7. maijs 2018 10:21
Tirgus joprojām ASV nodarbinātības datu iespaidā

Piektdienas ASV nodarbinātības un darba algu atskaite palīdzēja noskaņot investorus pozitīvi, taču fonā joprojām jūtami ASV un Ķīnas tirdzniecības karu un Trampa lēmuma draudi attiecībā uz Irānas kodol-darījumu.

Akciju tirgi: Āzijas indeksi aug nelabprāt

Āzijas akciju tirgos vērojams nepārliecinošs kāpums, sekojot ASV indeksiem uz kopējā optimisma fona, ko izraisīja ASV darba tirgus atskaite par aprīlī.

Vislabāk sokas Ķīnai, un vienlaicīgi trīs iemeslu dēļ: pirmkārt, piektdien valdība publicēja likumprojektu, kas ļaus iekšējā tirgū tirgot to Ķīnas tehnoloģiskā sektora kompāniju akcijas, kas reģistrētas ārvalstu biržās. Šī ziņa sniedza atbalstu kompānijām ar mazu tirgus kapitalizāciju – ChiNext indekss pieauga par 1.7%.

Otrkārt, lielās Ķīnas kompānijas un top-menedžeri pamanīti lielāko vietējo kompāniju vērtspapīru pircēju rindās, kas arī veicina pieprasījumu un pozitīvu noskaņojumu tirgū. Un, visbeidzot, aktivitāti pirmreizējo akciju izvietojumu sfērā nedaudz mazinājusies, kas arī labvēlīgi ietekmē tirgu, jo Ķīnas investori bieži vien izpārdod akcijas pirms jauna IPO, lai iegādātos jaunos vērtspapīrus.

Honkongas Hang Seng pakāpies par 0.5%, daļēji pateicoties izejvielu kompāniju akcijām. Energonesēju augošās cenas stimulējušas visu sektoru. Taču Japānas Nikkei Stock Average nepalīdzēja arī tas – indekss kritās par 0.1%. Tās ir jēnas kāpuma sekas un daļēji pirmā tirgus reakcija pēc četrām brīvdienām, kas tuvākajā laikā tiks kompensēta, ja investoru kopējais noskaņojums saglabāsies iepriekšējais.

Valūtu tirgus: ASV dolāra augošais trends pieņemas spēkā

Valūtas kā parasti no rīta pārsvarā konsolidējas šauros diapazonos, tikmēr lielākā aktivitāte vērojama pārī ar Austrālijas dolāru, kurš pret USD krities par 0.37%, neskatoties uz kāpumu izejvielu aktīvu segmentā, un pozitīvo uzņēmējdarbības noskaņojumu atskaiti. Šī brīža AUD/USD kurss ir 0.7515 un valūtu acīmredzami velk uz 0.7500 atbalsta pusi. Zem tā – nesenais 0.7475 minimums.

Eiro kaut arī atkāpies no piektdienas minimumiem ap 1.1911, taču joprojām ir zem spiediena. Valūta kritusies par 0.19% salīdzinot ar atvēršanās cenu un šobrīd tirgojas ap 1.1930, tas notiek uz ASV dolāra kāpuma visā tirgus spektrā un pieaugošās FRS un ECB monetāro politiku plaisas rēķina. ASV ekonomikas pozitīvā makro-statistika strauji kontrastē ar nepārliecinošajiem citu valstu rādītājiem. Šis kontrasts tad arī dzen dolāru uz augšu, palīdzot tam atgūties no pagājušā gada zaudējumiem.

Arī jēna nedaudz krītas, taču joprojām turas bīstami tuvu vairāku mēnešu maksimumiem: USD/JPY pirmo reizi kopš šī gada februāra notestējis 110.00 atzīmi, pirms peļņas fiksācija to atmeta atpakaļ tuvāk 109.00. Pāris Āzijas sesijā notestēja minimumus ap 108.87; šī brīža kurss ir 109.20. Japānas Bankas sanāksmes protokols neko jaunu neatklāja un palika bez investoru uzmanības.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv