Tirgus ikona Vorens Bafets stāsta kā vienkāršiem cilvēkiem investēt akcijās

Treideri.lv | 25. maijs 2020 17:47
Tirgus ikona Vorens Bafets stāsta kā vienkāršiem cilvēkiem investēt akcijās

Investīciju nozares leģenda Vorens Bafets vēlas, lai, kad runa ir par jūsu naudu, jūs visu darītu maksimāli vienkārši un uzticētos indeksu fondiem.

“Es nedomāju, ka lielākā daļa cilvēku spēj izvēlēties atsevišķas akcijas”, – viņš sacīja ikgadējā akcionāru sapulcē Berkshire Hathaway, kas šogad notika tiešsaistē no Nebraskas štata Omahas. “Varbūt daži, bet kopumā es domāju, ka cilvēkiem ir daudz izdevīgāk iegādāties Amerikas vidējo un vienkārši par to aizmirst”.

Citiem vārdiem sakot, iegādājieties lētu indeksu fondu – Bafets iesaka S&P 500, kurā ietilpst 500 lielākie ASV uzņēmumi, no Google līdz Disney un ExxonMobil – un turiet to ilgāku laika periodu.

Indeksa fondu izmantošana ir pasīva ieguldījumu stratēģija, kas ļauj jums izmantot lielo korporāciju panākumus bez riskiem, kas saistīti ar atsevišķu akciju iegādi. Vidējam investoram ir gandrīz neiespējami pastāvīgi izvēlēties pareizās akcijas, lai “pārspētu tirgu”. Pētījumi liecina, ka labāk ir turēt īpašumā daļu no visa tirgus, piedaloties lēta indeksa fondā. Tas novērš arī būtisko risku, kas saistīts ar faktu, ka atsevišķu akciju, ja mēs runājam par aktīvām investīcijām, tirgus vērtība ir zemāka.

Tā vietā, lai turētu īpašumā tikai vienu vai dažas akcijas, labāk izvēlēties daudz dažādus uzņēmumus. Dažu jūsu akciju cena, visticamāk, pieaugs, taču citas paliks nemainīgas, un dažs kritīsies. Vēsture liecina, ka ilgtermiņa rezultātiem jābūt pozitīviem. S&P 500 vidējais gada kopējais ienesīgums pēdējos 90 gados ir aptuveni 10%, neņemot vērā inflāciju.

Bafets nav vienīgais eksperts, kurš aizstāv indeksu fondus. Sertificēts finanšu plānotājs Pīters Maluks saka: ja esat gatavs mesties tirgos, “jums jāiegulda tikai vienā lietā: S&P 500”.

“Šīs ir investīcijas ar viszemākajām izmaksām”, – Malluks norādījis CNBC Make It. “Jūs to varat iegādāties pie brokera, piemēram, TD Ameritrade, Fidelity vai Charles Schwab, kur tirdzniecības izmaksas ir diezgan zemas. Un ar šīm 500 akcijām jums tagad pieder apmēram 80% no visas Amerikas Savienoto Valstu tirgus kapitalizācijas”.

Citiem vārdiem sakot, fonds, kurš pērk S&P 500 akcijas, aptver apmēram 80% ASV akciju tirgus, tāpēc tas ir vienkāršs un pieejams veids, kā investoriem piedalīties ASV akciju tirgū.

Plus, “jums ir globāla pozīcija”, – saka Maluks, “jo šie uzņēmumi lielāko daļu ieņēmumu saņem ārzemēs: uzņēmumam McDonald’s ir veikali Ķīnā un Walmart Eiropā. Tādējādi jūs iegūstat lētu diversificētu portfeli, kas tiek ieguldīts pasaules ekonomikā”.

Īsāk sakot, ja jūs meklējat labu un uzticamu vietu savas naudas ieguldīšanai, izmantojiet lētus indeksa fondus. Un nenovirzieties no izvēlētā ceļa, pat ja redzat tirgus svārstības vai negatīvu virsrakstu, norāda Bafets.

“Turpiniet pirkt, gan kad tirgū viss ir labi, gan kad viss ir slikti, jo īpaši, ja viss ir slikti … Ar laiku Amerikas bizness uzplauks, tātad uzplauks arī investīciju visums”.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv