Tirgus gaida Trampa lēmumu – jēna un nafta var strauji sadārdzināties

Treideri.lv | 8. maijs 2018 07:59
Tirgus gaida Trampa lēmumu – jēna un nafta var strauji sadārdzināties

Āzijas akciju tirgi turpina nesteidzīgi atgūties, neskatoties uz bēgšanu no riska un spiedienu uz jaunattīstības tirgiem. Galvenās valūtas, uz mierīgās tirdzniecības sesijas fona, konsolidējas diapazonos. Nafta gaida Trampa lēmumu attiecībā uz Irānas sankcijām un gatavojas kāpumam.

Izejvielu tirgi gaida Trampa lēmumu attiecībās uz Irānu

Nafta atkāpusies no vakardienas maksimumiem, taču, iespējams, tas ir tikai taktisks manevrs. ASV prezidents Donalds Tramps, kā parasti – Tviterī, paziņojis, ka šodien 14.00 pēc Vašingtonas laika pieņems lēmumu par to, vai jāatstāj spēkā vienošanās ar Irānu par kodolprogrammu, vai labāk to lauzt un atgriezties pie sankcijām.

Francija, Vācija un Lielbritānija aicina viņu nepārtraukt vienošanos, taču Tramps ir noskaņots negatīvi. Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons šodien tiekas ar ASV prezidentu, lai pēdējo reizi censtos viņu atrunāt no straujiem soļiem, jo tas varētu novest pie jau tā saspringtās situācijas saasināšanās Tuvajos Austrumos un straujas naftas piegāžu samazināšanās. Citiem vārdiem sakot, Ja Savienotās Valstis lauzīs vienošanos, nafta ātri aizmirsīs par korekciju un uzlidos līdz jauniem maksimumiem.

Šobrīd Brent tirgojas 74.43 dolāru līmenī, salīdzinot ar vakardienas 76.33. WTI, pēc pirmdienas kāpuma līdz 70.83, atgriezusies diapazonā zem 70.00.

Valūtu tirgi diapazonā

Austrālijas dolārs ir zem spiediena vājās mazumtirdzniecības pārdošanas apjomu atskaites dēļ. Publicētā statistika uzrādīja 0.2% pieaugumu 1. ceturksnī, salīdzinot ar +0.6% prognozi un +0.9% iepriekšējo rādītāju, tādējādi neitralizējot Ķīnas aprīļa tirdzniecības bilances pozitīvo efektu. AUD/USD šorīt nokrities par 0.26% un šobrīd tirgojas ap 0.7497, vairāku mēnešu minimumu 0.7500 tuvumā, kas tika sasniegti 1. maijā, kas kļuva par impulsu ilgtermiņa pozitīva trenda formēšanai ar kulmināciju 0.8135 līmenī janvāra beigās.

EUR/USD ķeras pie 1.19 līmeņa kā pie glābšanas riņķa. Vienotā valūta vakar uz īsu brīdi nokrita līdz 1.1897, atjaunojot 2018. gada minimumus. Ņemot vērā, ka vienotās valūtas kritums tiek saistīts ar ECB un FRS monetāro politiku diferenciāli, šodien publicējamās tirdzniecības bilances un Vācijas rūpnieciskās ražošanas apjomu atskaites var pastiprināt spiedienu uz eiro, ja prognozes netiks attaisnotas. Pozitīva statistika var veicināt īslaicīgu korekciju no bīstamajiem atbalsta līmeņiem, taču tās efekts būs daudz mazāk izteikts un neilgs dēļ dolāra kāpuma visā tirgus spektrā. Šī brīža EUR/USD kurss ir 1.1915.

Dolārs/jēna iestrēdzis pie 109.00 līmeņa, jo investori nezina, kā atrisināsies “Irānas jautājums” un kas notiks ar riska interesi. Fundamentāli jēnai nav iemesla kāpumam, jo īpaši pieaugošā spiediena apstākļos uz ASV obligāciju ienesīgumu. Taču anti-riska noskaņojums to var nodzīt zem 108.70 līmeņa un tālāk, līdz nozīmīgajam 107.60 atbalstam. Augšpusē pāra dinamiku ierobežo 110.00 līmenis.

, , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv