Tirgus bēgs no riska kamēr nepārliecināsies, ka Ziemeļkoreja joko

Treideri.lv | 22. septembris 2017 09:54
Tirgus bēgs no riska kamēr nepārliecināsies, ka Ziemeļkoreja joko

Un atkal noskaņojumu Āzijas sesijā diktē Ziemeļkoreja. Jēna un franks aug, arī zelts aktīvi atspēlē šīs nedēļas zaudējumus; dolārs uzvedas neviennozīmīgi, augot vien dažos valūtu pāros. Akcijas un citi riska aktīvi strauji zaudē vērtību.

Visu izšķir ģeopolitika

Visi domāja, ka Kims Čenuns klusējot norijis otrdienas vakarā ANO ģenerālasamblejā izskanējušos Trampa solījumus noslaucīt Ziemeļkoreju no zemes virsas. Izrādās – nekā nebija. Vienkārši Ziemeļkorejas līderim bija nepieciešams laiks, lai apdomātu atbildi un sagatavotu tekstu. Acīmredzot, visu kārtīgi apsvēris, Kims Čenuns Trampa draudus uzskatīja par tiešu kara pieteikumu un apsolīja dot stingru atbildi:

Par cik Tramps visas pasaules priekšā spēris soli pretī mūsu valsts eksistencei, un agresīvākajā veidā pieteicis karu ar mērķi iznīcināt KTDR, mēs no savas puses esam gatavi izskatīt skarbus bezprecedenta atbildes pasākumus, kādi līdz šim nav tikuši pielietoti. Trako amerikāņu veci mēs savaldīsim ar uguni”,

– paziņojis Čenuns. Kopumā Ziemeļkorejas līdera runa bija Trampam un viņa prāta spējām veltītu neglaimojošu epitetu pārpilna. Paziņojums tika publiskots dažas stundas pēc tam, kad Savienotās Valstis paziņoja par jaunu sankciju ieviešanu pret Phenjanu: soda pasākumi nu jau plešas aiz Ziemeļkorejas robežām un tiks vērsti arī pret ārvalstu finanšu iestādēm, kas piedalās tirdzniecības operācijās ar KTDR.

Pēc Ziemeļkorejas ārlietu ministra Ļi Jonho teiktā, ar skarbu atbildi, visdrīzāk, ir domāts ūdeņraža bumbas izmēģinājums Klusajā okeānā, kaut gan skaidri viņš nezin, jo galīgo lēmumu pieņems valsts vadītājs. Katrā gadījumā situācija atkal iegājusi bīstamas atklātas konfrontācijas fāzē. Šodien investori izvairīsies no riska aktīviem, un nomierināsies tikai pirmdien, ar noteikumu, ka Ziemeļkoreja neveiks nekādus izmēģinājumus.

Praktiski visi Āzijas indeksi devušies lejup, kas nav nekāds pārsteigums. Visvairāk cietis Taivānas Taiex, zaudējot 1.1%, Honkongas Hang Seng un Dienvidkorejas Kospi kritušies attiecīgi par 0.9 un 0.6%. Topix un Ķīnas indeksi Shanghai и Shenzhen zaudējuši 0.5%. Tikai Austrālijas S&P/ASX 200 gājis pret kopējo tendenci un pakāpies par 0.3% – galvenokārt uz kalnrūpniecības kompāniju rēķina, kuras savukārt, demonstrēja pozitīvu dinamiku pateicoties zelta cenu kāpumam. Šis ir tas retais gadījums, kad bēgšana no riska nāk par labu.

Valūtu tirgus aizmirsis par FOMC un bēg no riska kopā ar pārējiem

Dolārs pārtrauca kāpumu jau ceturtdien, ilgi pirms Ziemeļkorejas paziņojuma, taču šodien kritums paātrinājies, jo īpaši pāros ar jēnu un franku. Acīmredzams, ka tirgus uzmanība no makroekonomikas pārslēgusies uz ģeopolitiku un, ņemot vērā pustukšo kalendāru, līdz dienas beigām šajā ziņā diez vai kaut kas būtiski mainīsies.

USD/JPY šorīt aug, pilnībā atgūstot vakardienas zaudējumus. Vēl jo vairāk, pāris nolaidies zem 112.00 atbalsta līmeņa un šorīt testēja minimumus ap 111.65. Šobrīd pāris cenšas attīstīt augošu korekciju, taču šī pasākuma panākumi būs atkarīgi no Eiropas spēlētāju rīcības, kuri vēl nav paspējuši pārcelt savus līdzekļus drošos aktīvos. Šīs dienas laikā jēnas pieprasījums, visdrīzāk, saglabāsies, taču bez tālākas Ziemeļkorejas konflikta eskalācijas līdz nākošās nedēļas sākumam noskaņojums atkal var mainīties. Bez tam, pirmdien Šindzo Abe var paziņot par pirmstermiņa vēlēšanām – nepalaidiet garām. Īstermiņa perspektīvā pārliecinoša 112.00-90 atbalsta zonas izsišana veicinās kritumu līdz 111.50 un 111.11 (trešdienas minimums).

USD/CHF vakar testēja maksimumus ap 0.9748, bet šodien atkal tirgojas zem 0.9700. Zemā ienesīguma franks, tāpat kā jēna, no fundamentālā viedokļa šobrīd nav tajā izdevīgākajā stāvoklī, tāpēc šodienas korekcija uz ģeopolitisko faktoru fona drīzāk nodrošinās pārdevējiem jaunas ērtas ieejas vietas Šveices valūtas pārdošanai. Vai šīs iespējas tiks izmantotas ir cits jautājums. Atbilde uz to būs atkarīga no kopējā noskaņojuma tirgū un bēgšanas no riska ātruma. No tehniskā viedokļa vēl vakar nozīmīgā pretestība ap 0.9775 šķita tik tuva, taču šodien tā atkal nav aizsniedzama. Uzmanības centrā nu ir 0.9649 un 0.9590 atbalsti.

Eiro gatavojas vēlēšanām Vācijā

EUR/USD vakar neslikti atguvās, pie tam vidēja termiņa diapazona robeža ap 1.1880 atkal izturēja slodzes pārbaudi. Šorīt pāris turpina kāpumu un pilnībā var atgriezties pie 1.20 atzīmes, atgūstot visu pēc FOMC lēmuma paziņošanas zaudēto. Mario Dragi, kurš vakar uzstājās Frankfurtē, atturējās no komentāriem attiecībā uz monetāro politiku un nedeva tirgum nekādus mājienus par to, ko gaidīt no 26. oktobra sanāksmes. Tādā veidā, eiro dinamiku galvenokārt noteica noskaņojums attiecībā uz dolāru, taču šodien tirgus, iespējams, pozicionēsies pirms vēlēšanām, kuras šajā nedēļas nogalē notiks Vācijā. Par to, kam tiks vara vienā no ietekmīgākajām Vecās pasaules valstīm, mēs uzzināsim pirmdien. Politiskās elites un valdības maiņa nāks par sliktu eiro, taču, spriežot pēc aptauju rezultātiem, šāda iznākuma iespēja nav liela, un investori nesteidz to iecenot.

Nafta: kad glāze ir līdz pusei pilna

Nafta krītas jau otro dienu, taču kustība pagaidām nepamet korekcijas robežas pēc kāpuma līdz vairāku mēnešu maksimumam. Šonedēļ publicētie ASV rezervju dati sabrukumu neizraisīja, taču kļuva par darvas karoti pozitīvo faktoru medus mucā. Šajā nedēļas nogalē Vīnē notiks OPEC monitoringa komitejas sanāksme, kura, acīmredzot, apstiprinās informāciju par neredzēti augstajiem vienošanās izpildes rādītājiem. Agrāk Kuveitas enerģētikas ministrs Issams al-Marzuks paziņoja, ka komiteja nesniegs rekomendācijas par vienošanās termiņa pagarināšanu, taču, visdrīzāk, šis jautājums tik un tā sanāksmē tiks apspriests.

Atgādinām, ka daudzas valstis jau izteikušas atbalstu šādam lēmumam, tādējādi uzlabojot kopējo noskaņojumu naftas tirgū. Pagaidām mēs redzam daudz pozitīva: naftas pieprasījums aug, ieguve OPEC valstīs krītas, pasaules rezerves – arī. Citiem vārdiem sakot, kamēr investoriem glāze ir līdz pusei pilna, tie meklēs iemeslus pirkšanai uz kritumiem.

, , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv