Tirgi baidās, ka Deutsche Bank kļūs par nākošo Lehman Brothers

Treideri.lv | 16. februāris 2016 16:01
Tirgi baidās, ka Deutsche Bank kļūs par nākošo Lehman Brothers

Tirgū vērojama volatilitāte, savukārt riska noskaņojums ievērojami aug. JP Morgan volatilitātes indekss šobrīd atrodas pēdējos 12 mēnešus augstākajā līmenī.

Galvenokārt lielas bažas raisa smagā situācija, krā nonākusi Deutsche Bank. Tās akciju cena mazāk kā gada laikā zaudējusi vairāk kā 50%. Šobrīd akciju cena atrodas virs 15 eiro un aug tikai pateicoties ziņām, ka banka izpērk pati savas akcija. Labi zināms, ka šo banku visvairāk skārušas derivatīvas – tās bilancē ir ap 55 triljonu eiro derivatīvu. Tikmēr Vācijas IKP ir ap 3 miljardiem eiro. Bez tam, noguldījumu apjoms ir vienāds ar aptuveni 532 miljardiem eiro, kas ir gandrīz 100 reizes mazāk kā kopējais derivatīvu apjoms.

Tirgus šobrīd sāk saprast, ka situācija pasaules ekonomikā kļūst ļoti bīstama, kā rezultātā Deutsche Bank kredītu defoltu svapu (kontrakti, kas nodrošina aizsardzību pret šīs bankas defolta risku) cena aug sprādzienveidīgi. Negatīvu likmju atgriešanās situācijā eksperti uzskata, ka Deutsche Bank problēmas atspoguļo situāciju banku sektorā kopumā. Haoss šajā sakarā saglabāsies arī turpmāk. Tas bez šaubām attaisno milzīgo pieprasījuma pieaugumu pēc fiziskā zelta Londonas biržā pēdējās dienās.

 

Treideri.lv

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv