Tirdzniecības plāna sagatavošana. Instrumenti un koncepcijas

Treideri | 16. jūnijs 2011 16:21

Pirms Jūs saņemsieties izstrādāt tirdzniecības plānu, Jums ir jābūt nepieciešamajiem instrumentiem. Pats process ir sarežģīts, tāpēc ir grūti atrast labu padomdevēju tam kā izveidot efektīvu tirdzniecības plānu. Svarīgi, lai Jūs plāna izveides uzdevumam pievērstos organizēti un sistemātiski. Daļai no šīs struktūras ir jābūt sagatavotai pirms Jūs uzsākat procesu.

Jums ir nepieciešama laba savas individualitātes izpratne, sevišķi par savām kā treidera stiprajām un vājajām pusēm.

Daudzi no treideriem iesācējiem pasteigsies norakstīt šo prasību, apgalvojot, ka viņi ļoti labi apzinās savu spēku un vājumu un ka tas nav tik ļoti nepieciešams, kā šeit tiek uzsvērts. Bet tas ir ļoti svarīgi, jo šī informācija ir nepieciešama, lai noregulētu jūsu tirdzniecības plānu, lai varētu vieglāk vadīt darījumus. Vienatnē ir ļoti grūti iegūt šādu izpratni. Lai gan šajā jomā ļoti noderīgi var izrādīties pašapziņas vingrinājumi un meditācija, ir ļoti grūti novērtēt kaut kā krāsu, ja Jūs lūkojaties cauri krāsainiem stikliem. Viens no visefektīvākajiem un ātrākajiem veidiem, lai iegūtu efektīvu sapratni par jūsu individualitāti ir – iegūt profesionāla treidera novērtējumu.

Ir ļoti ieteicams iegūt profesionāli pamatotu vērtējumu papildus pašapziņas vingrinājumiem un meditācijai, kas ir koncentrēti uz jūsu treidingu. Šis ir vissvarīgākais sagatavošanās aspekts jūsu tirdzniecības plāna izveidei.

Tāpat Jums jāpārliecinās, ka Jums ir pieejams uzticams datu avots, no kura var atjaunot visus pieejamos vēsturiskos datus līdz tikiem. To Jūs varat iegūt ar ikvienu labu tirdzniecības platformu. Labāk ar tādu, caur kuru Jūs varēsiet tiešā veidā tirgoties ECN. Ar šādas platformas starpniecību Jūs iegūsiet labus grafiskos instrumentus, kuri ir nepieciešami jūsu tirdzniecības plāna attīstības procesā.

Visbeidzot Jums būs nepieciešams rakstīt savu tirdzniecības dienasgrāmatu. Ir ieteicams izmantot to, kura jau ir iedzīvojusies jūsu datorā. Izvairieties rakstīt ar rou, jo tas apgrūtinās vēlāko analīzi un var radīt kļūdas.

Tirdzniecības plāna sagatavošana. Savu īpatnību analīze.

Nevajag steigties pāriet pie jūsu tirdzniecības plāna reālās izstrādes, nepieciešams koncentrēties uz analīzi un jūsu treidinga individualitātes izpratni. Tas ir svarīgi tāpēc, ka no šīs informācijas būs atkarīgs jūsu tirdzniecības plāna detaļu un specifisko īpatnību izstrādes process.

Tā mērķis būs palielināt izpratni par jūsu spēku un vājībām, kas saistīti ar treidingu. Pietiekams izpratnes līmenis nozīmēs, ka Jūs zināt savas spējas risku pārvaldīšanā, saprotiet to, kā Jūs reaģējat uz saspringtām situācijām, zināt to, kādā mērā Jūs kontrolējat emocijas, apzināties, vai Jūsu domāšana ir neatkarīga, vai Jūs viegli spēj iespaidot ārējie avoti. Tāpat Jūs novērtēsiet to, cik lielā mērā Jūs esat pārliecināts par sevi un tā tālāk.

Šo informāciju vajag izmantot, lai nolemtu, kā projektēt plānu. Lieliski, ja tas maksimāli kāpina visus jūsu spēkus spēj aizsargāt no visām jūsu vājībām. Faktiski, Jūsu sekmīgums tiešā veidā ir atkarīgs no jūsu tirdzniecības plāna, kas noregulēts atbilstoši jūsu individualitātei un turklāt Jums nepieciešams atsevišķi pastrādāt ar savām tirdzniecības iemaņām, noslīpēt savus spēkus un izlabot vājības.

Piemēram, Jūs varat konstatēt, ka kaut kāda iemesla dēļ saspringtās situācijās krītat panikā un tas liek Jums ieiet acīm redzami sliktos darījumos un, iespējams, pat iziet no labiem. Lai tiktu ar to galā, savā tirdzniecības plānā jāiekļauj daži personiski noteikumi. Jūs, piemēram, varat radīt noteikumu, kas liks Jums pēc pieņemtā lēmuma 2 līdz 5 minūtes uzgaidīt pirms pabeigsiet darījumu. Var pat izveidot ātru jautājumu kontrolsarakstu, lai pārliecinātos, ka Jūs neesat panikas stāvoklī.

Ņemiet vērā, ka parasti treidinga individualitātes atspoguļojas veidojamajā tirdzniecības plānā – uz to tiek pārvietotas visas vājības un aizspriedumi. Analīzes un savu tirdzniecības īpatnību izpratnes process ļaus Jums apzināti no tā visa izvairīties

Tirdzniecības plāna sagatavošana. Metožu kombinēšana.

Ja Jūs esat labi sagatavojušies tirdzniecības plāna izveidei, laiks sākt izstrādāt plāna vai plānu komplekta mehāniku.

Izpētot esošās metodes un sistēmas, Jūs, bez šaubām, esat atraduši vairākas, kas ir piemērotas tieši Jums. Ja Jūs esat izveidojuši un izpētījuši to variācijas, izstrādes process ir sācies.

Tagad ir nepieciešams apvienot to, ko Jūs uzskatāt par izdevīgiem savu mīļāko metožu aspektiem un Jūsu izdomātos variantus. Kombinējot metodes, pārliecinieties, ka sistēmas ietvaros Jūs neradāt konfliktus – piemēram, kādam modelim var būt vairākas nozīmes vai signāli. Šādos gadījumos jānoskaidro, kuri no faktoriem rada konfliktus un tos jānovērš vai jāpievieno metodei jauns noteikums, kas bloķēs konfliktu.

Viena no lielākajām grūtībām treideriem šajā etapā ir nepietiekama uzticēšanās savām spējām. Jābūt ir pārliecinātam par sevi.

Daudzi treideri cenšas izdomāt kvalitatīvus veidus, lai novērtētu cenas modeļus un iekļaut tos savā plānā kā „apskates punktus”. Jācenšas izvairīties no šādas pieejas. Viens no šī procesa iziešanas iemesliem ir samazināt kļūdas pēdējā brīdī pieņemtu lēmumu dēļ. Jums jābūt spējīgam kvalitatīvi novērtēt tirgu. Ja Jus nevarat atrast kvantitatīvo metodi, kas sniedz to pašu informāciju, izmetiet to no jūsu plāna.

Procesam ritot Jūs atklāsiet, ka neatkarīgi no tā, cik metodes Jūs kombinējat vai izmantojat, Jūs nekad nesasniegsiet pilnību – vienmēr būs daudz nezināmu faktoru, kas nākotni padara nenosakāmu. Tas arī ir gaidāms. Šo problēmu palīdzēs atrisināt pārdomas par varbūtības koncepciju un statistikas iekļaušana jūsu metodēs. Ja Jums agrāk nav bijusi darīšana ar šīm tēmām, ir ļoti ieteicams uzzināt par tām kaut ko vairāk.

©RM-Forex

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv